Dołącz do nas!

Portal SmartAge.pl tworzony jest przez ludzi, którzy chcą dzielić się swoimi pasjami z innymi. Tworzymy ten portal z pasji, dlatego każdy z nas zajmuje się przede wszystkim tematami na których zna się najlepiej. Chcielibyśmy, aby publikowane na stronie informacje były jak najlepsze, dlatego poszukujemy kolejnych osób, które chciałyby do nas dołączyć i współtworzyć stronę.

Poszukujemy przede wszystkim ludzi z pasją, którzy chcieliby podzielić się swoimi zainteresowaniami z innymi, publikując na łamach portalu SmartAge.pl swoje teksty. Jesteśmy otwarci na różne tematy i propozycje. Jeśli na stronie nie znajdziecie interesującego Was zagadnienia, nie oznacza to wcale, że nie może się ono u nas pojawić. Wystarczy, że do nas napiszecie!

Stałym współpracownikom zapewniamy legitymację prasową, dostęp do imiennego maila w domenie smartage.pl oraz możliwość nawiązania współpracy i zdobycia kontaktów w różnych branżach. I nie tylko 😉

Co zyskujesz pisząc u nas?

Portal SmartAge.pl tworzony jest przez ludzi z pasją. Ze względu na otwartość pod względem tematyki każdy może znaleźć u nas swoje miejsce. Nasza redakcja działa w sposób bardzo otwarty, każdy może współtworzyć portal poprzez swoje działania, propozycje, sugestie i opinie. Pracujemy w internecie, także w przeciwieństwie do wielu innych młodych redakcji nastawieni jesteśmy na nowoczesne technologie. Każdy z redaktorów może liczyć na pełne wsparcie i szkolenie w zakresie obsługi strony, oraz zasad panujących w redakcjach portali internetowych. Przede wszystkim jednak, zyskujecie okazję do świetnej zabawy i rozwijania swoich pasji.

Nasze najważniejsze cechy:

 • Otwarta redakcja (każdy redaktor niezależnie od stażu może decydować o kierunku działania i rozwoju portalu),
 • Indywidualne podejście (jesteśmy otwarci na różne tematy i działania, w związku z tym każdy redaktor jest traktowany indywidualnie, może pisać na interesujące go tematy, lub podejmować działania w ramach strony, w których czuje się najlepiej),
 • Praca w sieci (portale internetowe wymagają innego podejścia do pracy niż tradycyjne redakcje, zwłaszcza pod względem konstrukcji wpisów, ich treści oraz innych działań jakie warto podejmować, aby wypromować artykuł. U nas poznacie te tajniki),
 • Doświadczenie (nie oczekujemy od naszych redaktorów wielkich umiejętności. Wystarczy, że chcecie pisać i rozwijać swoje umiejętności, my zajmiemy się resztą i damy Wam szansę zdobycia doświadczenia),
 • Elastyczne podejście (dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy ma swoje możliwości i ograniczenia czasowe. W związku z tym dostosowujemy plany do indywidualnych możliwości redaktorów).

Kogo szukamy?

Jesteśmy otwarci na różne zagadnienia i tematy. Nie ma u nas ograniczeń, dlatego każdy znajdzie u nas miejsce dla siebie. Jest jednak kilka tematów, które chcielibyśmy, aby znalazły się u nas w szczególności. Dlatego poszukujemy osób interesujących się następującymi zagadnieniami:

 • historia i polityka,
 • sport i rekreacja,
 • szeroko rozumiana technika i jej rozwoju,
 • nowoczesne technologie, internet, media itp.,
 • militaria,
 • motoryzacja,
 • kultura w bardzo szerokim zakresie – kino, muzyka itp.
 • wszelkiej maści ciekawostki

Ponadto poszukujemy osób, które podjęłyby się prowadzenia działu Aktualności. Nie jesteśmy portalem typowo informacyjnym, ale chcielibyśmy pisać o wszelkich ciekawych i nietypowych wydarzeniach jakie dzieją się na świecie.

Wymagania wobec redaktorów nie są zbyt skomplikowane. Przede wszystkim wymagamy chęci do pisania. Oczekujemy publikacji kilku tekstów miesięcznie – minimum 4-5 tekstów miesięcznie. Wszystko zależy jednak od samych tekstów i ich długości.

Inne formy współpracy

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy ma czas i ochotę na dołączenie do redakcji na stałe. W związku z tym oferujemy również możliwości współpracy mniej zobowiązującej. Jeśli na przykład chcielibyście opublikować tylko jeden tekst, jakąś recenzję, albo krótki felieton lub artykuł, wystarczy, że do nas napiszecie. Jeśli tekst będzie interesujący i spełni kilka wymogów, które znajdziecie poniżej, na pewno znajdzie się dla niego miejsce na stronie. Każdy tekst opublikujemy z informacją o autorze.

Najważniejsze wymagania

Internet jest specyficznym miejscem publikacji. Treści tworzone w sieci muszą spełniać pewne konkretne wymagania, inne niż w przypadku mediów drukowanych. Oprócz wymogów technicznych dochodzą tu bowiem wymogi stawiane przez internetowych czytelników . Czytając coś w sieci wielokrotnie robimy to w biegu. Chwila na zerknięcie na portale społecznościowe, tak aby sprawdzić czy nie ma czegoś ciekawego, albo przeczytanie kilku akapitów artykułu. Dopiero mając więcej wolnego czasu możemy poświęcić się przeczytaniu dłuższego tekstu. W związku z tym na portalu SmartAge.pl mamy kilka rodzajów tekstów, jakie uważamy, że są najlepsze dla naszych czytelników.

 • krótkie notki – minimum 300 wyrazów i kilka zdjęć lub filmik (jedna strona znormalizowanego maszynopisu)*
 • małe wpisy – około 500 wyrazów plus zdjęcia i filmiki (dwie strony znormalizowanego maszynopisu)*
 • średnie wpisy – około 1000-1200 wyrazów plus zdjęcia i filmiki (trzy do czterech stron znormalizowanego maszynopisu)*
 • długie wpisy – powyżej 1200 wyrazów plus zdjęcia i filmiki. (więcej niż cztery strony znormalizowanego maszynopisu)*

*- jedna strona znormalizowanego maszynopisu to około 1800 znaków.

Nie ma u nas ograniczenia co do maksymalnej długości wpisu. Staramy się jednak nie przekraczać 2000 wyrazów na jeden wpis. Jeśli trzeba, teksty dzielimy na części. Wszystko zależy od indywidualnych ustaleń.

Jeśli jesteście zainteresowani współpracą, albo macie jakieś pytania możecie napisać na adres: michal.banach@smartage.pl

Zachęcamy również do wysyłania swoich tekstów, które chcielibyście, aby znalazły się na łamach strony.