Eleuthere Paul du Pont był amerykańskim przemysłowcem. W 1919 roku założył firmę Du Pont Motors zajmującą się produkcją luksusowych samochodów. Firma istniała do 1931 roku i wyprodukowała łącznie zaledwie 537 samochodów.

W 1930 roku E. Paul du Pont kupił firmę Indian Motorcycles, ratując ją przed upadkiem spowodowanym złym zarządzaniem i korupcją poprzedniego zarządu. W 1931 roku połączył obie firmy. Eleuthere Paul du Pont urodził się 24 kwietnia 1887 roku i zmarł 26 września 1950 roku.

Du Pont był wielkim fanem lotnictwa i w trakcie swoich licznych podróży zabierał ze sobą swój motocykl Indian 1911. Przewoził go na specjalnym stelażu przymocowanym do kadłuba samolotu.

Samolot Wright-Martin Model R należący do E. Paula du Pont z przyczepionym motocykle Indian 1911

Samolot Wright-Martin Model R należący do E. Paula du Pont z przyczepionym motocykle Indian 1911

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.