Wideorejestrator jazdy to obecnie bardzo popularny gadżet. Kierowcy szybko zauważyli praktyczne rozwiązanie w formie niewielkich rozmiarów sprzętu, który klatka po klatce rejestruje to, co dzieje się na trasie przed przednią szybą auta. Rosnące zainteresowanie konsumentów sprawiło, że w sprzedaży pojawia się coraz więcej modeli oferujących najróżniejsze funkcje. Czym kierować się podczas zakupu kamery samochodowej?

Kluczowa kwestia

Bez względu na ilość dodatkowych „bajerów”, kamera samochodowa powinna wyróżniać się jakością rejestrowanego obrazu. Głównym celem sprzętu jest nagrywanie wysokiej jakości obrazu, który umożliwi później rozpoznanie ewentualnego sprawcy zdarzenia na drodze, stanowiąc wiarygodny materiał dowodowy dla policji lub sądu.

Dobrej jakości obraz charakteryzuje się minimalną rozdzielczością Full HD (1920×1080 pikseli, 30 klatek na sekundę), co dziś stanowi niemal standard w większości oferowanego sprzętu. Naturalnie, producenci idą o krok dalej, wprowadzając do swojej oferty kamery samochodowe, których rozdzielczość zapisu to Super Full HD (2304×1296 pikseli), a nawet 4K (3840×2160 pikseli), które rejestrują płynny obraz i zapewniają wysoką szczegółowość.

Sprawdzone kamery znaleźć można w zaprzyjaźnionym serwisie www.wideorejestratory24.pl/kamery-samochodowe

Obiektyw

Parametry obiektywu mają niemałe znaczenie, ponieważ w dużym stopniu wpływają na jakość obrazu. Wybierając kamerę samochodową warto postawić na dociekliwość i dokładnie sprawdzić, czy obiektyw wykonano ze szkła czy z plastiku, ile ma warstw, a przede wszystkim, jakie posiada parametry przysłony (oznaczane symbolem f/x.x). Wartość przysłony dobrej jakości kamery to f/1.8, najlepsze zaś to te o parametrach f/1.4. Im niższa wartość przysłony, tym lepsza jakość nagrania – ma to spore znaczenie w nocy, kiedy szczegółowa widoczność może być mocno ograniczona.

Kąt widzenia obiektywu

Im szersze pole widzenia obiektywu, tym lepiej dla kierowcy. Przy zakupie sprzętu warto wiedzieć, że producenci stosują trik, polegający na podawaniu kąta widzenia, który mierzono po przekątnej obiektywu. Należy mieć na uwadze, że rzeczywiste pole widzenia jest wówczas znacznie mniejsze. Zasięg kamery w przedziale 120-140 stopni można uznać za całkiem rozsądny i pozwalający spełnić oczekiwania kierowcy.

Wideorejestrator jazdy to obecnie bardzo popularny gadżet. Kierowcy szybko zauważyli praktyczne rozwiązanie w formie niewielkich rozmiarów sprzętu, który klatka po klatce rejestruje to, co dzieje się na trasie przed przednią szybą auta.
Wideorejestrator jazdy to obecnie bardzo popularny gadżet. Kierowcy szybko zauważyli praktyczne rozwiązanie w formie niewielkich rozmiarów sprzętu, który klatka po klatce rejestruje to, co dzieje się na trasie przed przednią szybą auta.

Tryb detekcji ruchu

To bardzo dobra funkcja, którą kierowcy często wykorzystują w czasie, gdy pojazd nie jest użytkowany. Wiele kamer samochodowych ma wbudowany czujnik wstrząsów, który po rozpoznaniu ruchu rozpoczyna nagrywanie materiału filmowego. Równie praktycznym rozwiązaniem jest tryb parkingowy, który uaktywnia się po rozpoznaniu przez kamerę, że pojazd został zaparkowany. Po uruchomieniu pojazdu kamera samoczynnie przechodzi w rejestrowanie obrazu w pętli.

Gdzie kupić dobrą kamerę samochodową?

Szeroka oferta i mnogość parametrów może zdezorientować kierowcę poszukującego sprzętu do rejestracji obrazu z auta. W takiej sytuacji warto zaufać specjalistom, którzy samodzielnie testują sprzedawany asortyment, zapoznając się z każdą funkcją i szczegółami sprzętu. Na takie rozwiązanie zdecydowała się obsługa sklepu wideorejestratory24.pl, która chętnie dzieli się zdobytą wiedzą i doradza optymalny model dla każdego kierowcy.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.