Firma Evil Mad Scientists Labaratories zaprojektowała nietypowe urządzenie – AxiDraw. Urządzenie to służy do precyzyjnego pisania i rysowania przy użyciu tradycyjnych długopisów, piór czy też wszelkiej maści mazaków i pisaków.

Urządzenie składa się z ramienia wyposażonego w uchwyt w którym montujemy to czym maszyna ma pisać. Następnie podłączamy całość do komputera, gdzie w programie graficznym przygotowujemy nasz rysunek lub napis. Urządzenie przeniesie nasz komputerowy projekt na papier samodzielnie.

Dzięki swojej konstrukcji AxiDraw może rysować na kartkach nieco większych niż A4. Całe urządzenie waży zaledwie 1,75 kg. Rysunki tworzy się najpierw w programie Inkscape, do którego przygotowano specjalny plugin pozwalający na przeniesienie projektu do AxiDraw.

AxiDraw
AxiDraw

Do czego można wykorzystać taki wynalazek? Np. do przygotowywania zaproszeń, dyplomów, listów itp. Efekt końcowy zależy od tego co przygotujemy w programie – możemy napisać odręczny list, albo też tradycyjną grafikę.

Ile kosztuje taki gadget? Niestety sporo, bo aż 450 dolarów. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta (w ofercie mają jeszcze inne podobne urządzenia): evilmadscientist.com

Może nie jest to nowy wynalazek (i nie jedyna maszyna do precyzyjnego pisania) ponieważ zaprezentowano go już kilka lat temu, ale dopiero teraz zdobył popularność.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.