Najnowszą pozycją z serii Porównania broni jest książka Porównanie broni – Okręty II wojny światowej. Pod względem wizualnym książka jest taka sama jak pozostałe części serii. Mamy więc 50 stron krótkich i zwięzłych opisów i porównań różnych rodzajów okrętów wojennych z czasów II wojny światowej.

W książce znajdziemy opisy niszczycieli, krążowników, pancerników, lotniskowców i okrętów podwodnych. Wszystko to podane razem z kolorowymi wykresami i planszami ilustrującymi porównywane parametry, takie jak pancerz, uzbrojenie, zasięg okrętów itd.

Chociaż książka jest równie ogólna jak pozostałe części serii, tym razem Michael E. Haskew oddaje w nasze ręce nieco ciekawszą pozycję, ponieważ podawane parametry nie są aż tak typowe jak w innych książkach o okrętach wojennych. Bardzo ciekawe są informacje o urządzeniach radarowych oraz o ilości samolotów na pokładzie poszczególnych lotniskowców. Również interesujące są dane na temat produkcji okrętów podwodnych.

Mimo to książka podobnie jak inne części serii jest dalej skierowana do młodszych odbiorców, oraz osób nie posiadających zbyt dużej wiedzy na temat okrętów wojennych. Taka lektura na początek przygody z historią uzbrojenia.

W przeciwieństwie do pozostałych części, ta książka jest ciekawsza głównie przez to, że poświęcona jest rzadziej porównywanemu rodzajowi uzbrojenia, jakim są okręty wojenne. Niestety po jej szybkim przeczytaniu (bo treści dalej jest niewiele) czuje się niedosyt. Z drugiej strony jako zaletę można dodać to, że książka ta zwiększa apetyt na wiedzę.

Porównanie broni - Okręty II wojny światowej

Porównanie broni – Okręty II wojny światowej

7.0

Porównanie broni - Okręty II wojny światowej - to najnowsza, piąta część serii książek wydanych przez wydawnictwo Almapress. Ze względu na poruszany temat jest znacznie ciekawsza od wcześniejszych części, ale dalej ma sporo braków.

  • 7
  • Ocena użytkowników (2 głosów) 5.1
Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.