Do kogo skierowany jest ten artykuł? Do kobiet, które chcą odmienić wygląd swojego mieszkania? A może do mężczyzn, skoro proponujemy kobiece wizerunki? Do każdego, kto ceni sobie piękno i lubi na co dzień otaczać się wyjątkowymi przedmiotami. W tym poradniku przyjrzymy się bowiem, w jaki sposób odświeżyć dotychczasowy wystrój wnętrza – nowoczesnego, eleganckiego lub takiego w duchu vintage – decydując się na przyciągające wzrok plakaty. Gwarantujemy, że taka metamorfoza pójdzie nam jak z płatka, a efekty przejdą nasze najśmielsze oczekiwania.

Różnimy się między sobą, mniej lub bardziej, i fakt ten przekłada się bezpośrednio na wnętrza, w jakich mieszkamy. Niektórzy uwielbiają ascetycznie zaaranżowaną przestrzeń, która pozbawiona jest jakichkolwiek zbędnych elementów. Inni lubią eleganckie, pełne przepychu stylizacje, w których można się poczuć jak prawdziwy król lub królowa! W każdym z takich wnętrz sprawdzą się całkowicie inne dekoracje i kluczem do stworzenia efektownego wystroju jest znalezienie pasujących akcentów. Specjalnie na potrzeby tego artykułu wybrałem garść plakatów z kobiecymi postaciami, które pozwolą nam nadać zwykłej przestrzeni unikalnego charakteru. – oto, co powiedział nam ekspert z portalu Redro.pl. 

Elegancja prosto z Wersalu

Jeszcze do niedawna minimalizm rządził niepodzielnie w świecie aranżacji wnętrz, jednak ostatnio coraz częściej ustępuje miejsca innym stylom. Robimy więc krok w stronę jego detronizacji, tworząc przestrzeń dla pełnego przepychu stylu glamour. Elegancka estetyka z pewnością zasługuje na naszą uwagę, ponieważ dzięki niej, przekraczając próg naszego mieszkania, będziemy się mogli poczuć jak we współczesnej wersji Wersalu! Szklane żyrandole pod sufitem zrobione z błyszczących  paciorków, pluszowe dywany na podłodze, sztukaterie na ścianach, które cieszą się w tym roku dużą popularnością, wreszcie złocone dodatki odbijające światło – czy nie brzmi to zachwycająco? I wbrew temu, co mogłoby się wydawać, taki wystrój możemy wyczarować nie wydając milionów niczym Maria Antonina! A skoro o niej już mowa…

Elegancja prosto z Wersalu

Elegancja prosto z Wersalu – www.redro.pl/plakaty/tematy/ludzie/kobieta/

W tak urządzonym wnętrzu sprawdzi się wystawny plakat. Kobieta pokroju francuskiej królowej to znakomite źródło inspiracji. Wybierzmy przedstawienie eleganckiej damy z wachlarzem, upiętymi do góry włosami i drogocenną biżuterią, która będzie przywodzić na myśl wystawne bale w dawnych pałacach. Innym pomysłem, równie efektownym, jest portret dziewczyny, trzymającej wielki, błyszczący diament.   

Kolorowy akcent w surowym lofcie

Z czym może nam się kojarzyć styl industrialny? Z opuszczonymi, fabrycznymi budynkami, wielkimi halami produkcyjnymi, surową przestrzenią, w której dominuje beton, szkło i stal. W takim wystroju z pewnością znajdziemy wielkie lampy przypominające reflektory, metalowe krzesła, wyeksponowane instalacje czy odsłonięte spod tynku czerwone cegły. Mogłoby się wydawać, że elementy dekoracyjne, jakie będą tutaj pasować, to przede wszystkim czarno-białe grafiki lub fotografie. Tymczasem ciekawym pomysłem na urozmaicenie przestrzeni okaże się przyciągający oko, barwny plakat.

Kolorowy akcent w surowym lofcie

Kolorowy akcent w surowym lofcie

Kobieta lub jej portret w formie kolorowego malunku sprawdzi się w takiej aranżacji perfekcyjnie. Graffiti i street art nierozerwalnie wiążą się z loftami i opuszczonymi budynkami na przedmieściach, a właśnie stąd wywodzi się styl, o którym mówimy. By osiągnąć jak najlepszy efekt, zdecydujmy się na wielkoformatowe przedstawienie. Taki wzór będzie pasować jak ulał do wystroju salonu. Jeśli natomiast myślimy o dekoracji sypialni, postawmy na stonowany plakat. Akt kobiecy w formie artystycznej, czarno-białej fotografii złagodzi surową w wyrazie industrialną przestrzeń.

Nieoczywiste piękno z Japonii

O stylu wabi sabi, bo o nim właśnie chcemy powiedzieć, mówi się coraz więcej. Estetyka ta zdobywa popularność na fali zainteresowania rzeczami oryginalnymi i wyjątkowymi. Wnętrza urządzone w ten sposób są niepowtarzalne, ponieważ nie ma jednego przepisu na wyczarowanie takiej przestrzeni. Oddajmy głos ekspertowi z Redro.pl, który powie nam więcej na ten temat:

Estetyka ta wywodzi się z Japonii, gdzie bardzo dużą rolą odgrywa tradycja i szacunek do przedmiotów wykonanych ludzką ręką. Właśnie dlatego znajdziemy w takich aranżacjach posklejane ceramiczne naczynia, do których naprawy użyto kleju zmieszanego ze złotym proszkiem, meble o delikatnie startej warstwie lakieru, a nawet ściany, z których łuszczy się farba. Naturalny upływ czasu jest tutaj podkreślany, a nie tuszowany, bo to przecież jak najbardziej naturalne zjawisko. Z drugiej strony bardzo istotna jest tutaj harmonia, prostota i ład, a we wnętrzach znajdują się tylko te elementy, które są nam niezbędne lub mają dla nas wyjątkową wartość. Jeśli więc szukamy ozdoby, która będzie korespondować z taką przestrzenią, postawmy na minimalistyczny w wyrazie kobiecy portret wykonany za pomocą jednej tylko linii.  

Nieoczywiste piękno z Japonii

Nieoczywiste piękno z Japonii – www.redro.pl/plakaty/

Aranżacja w dawnym stylu

Miłośnikom dawnych wnętrz z pewnością spodobają się nasze pomysły zebrane w tym akapicie. Od pewnego czasu dużą popularnością cieszy się estetyka vintage, która inspiracje czerpie z drugiej połowy XX wieku – przede wszystkim z lat 60., 70. i 80. Meble, sprzęty i dodatki, które popularne były w czasach PRL-u, przeżywają teraz swój renesans. Mówiąc natomiast o dodatkach, należy koniecznie przywołać plakaty, które coraz częściej wieszamy w swoich wnętrzach. W takim wystroju doskonale sprawdzi się kolorowa grafika przypominająca dawną reklamę – na przykład produktu spożywczego lub biura podróży – na której znajdzie się kobieta ubrana w strój z dawnych lat. Takie przedstawienie, oprawione w ramę, możemy zawiesić nad przeszklonym kredensem lub pomiędzy wiszącymi na ścianie kwietnikami, w których znajdą się tam modne obecnie paprotki. W nieco innej tendencji utrzymany jest ostatni wzór przygotowany dla nas przez eksperta:

Jeśli chcemy poczuć klimat minionych dekad, w naszym mieszkaniu świetnie sprawdzi się fotografia w stylu retro. Malowniczy, sielankowo prezentujący się pejzaż, na którego tle została zaprezentowana dziewczyna w stroju boho z wiankiem na głowie, sprawi, że pod naszym dachem zawsze będzie panować beztroska, wakacyjna atmosfera. 

Aranżacja w dawnym stylu

Aranżacja w dawnym stylu

Która estetyka jest Wam najbliższa? Który plakat będzie pasował jak ulał do Waszej aranżacji? Mamy nadzieję, że dzięki wskazówkom eksperta z Redro.pl uda się wyczarować zachwycający wystrój mieszkania, a odpowiednio dobrana ścienna dekoracja będzie służyć przez lata, ciesząc oczy każdego dnia.

Podziel się.

O autorze

Artykuł Partnera