Wysyłanie przesyłek kurierskich to często niezbyt przyjemne zadanie, zwłaszcza jeśli musimy szybko znaleźć jak najlepszą firmę i ofertę dopasowaną do naszych potrzeb. Przebijanie się przez strony internetowe poszczególnych przewoźników bywa męczące, ale można ten proces uprzyjemnić i znacząco przyśpieszyć.

Zamiast przeglądać poszczególne oferty i szukać tej najlepszej można skorzystać z usług np. operatora logistycznego GlobKurier.pl. Bynajmniej nie jest to kurier, a firma oferująca narzędzie pozwalające na porównanie ofert firm kurierskich oraz całą obsługę zamówienia usługi. Co istotne, oferta dotyczy zarówno klientów indywidualnych jak i firm.

GlobKurier współpracuje z wszystkimi znaczącymi przewoźnikami (min. InPost, DHL, UPS, DPD, GLS, FedEx i wielu innych) oraz wieloma mniejszymi firmami. Dzięki temu możliwe jest wysyłanie przesyłek praktycznie na cały świat. Lista obsługiwanych krajów jest olbrzymia i często egzotyczna. Jest to sporym ułatwieniem, ponieważ nie zawsze na stronach przewoźników można znaleźć informacje o tym jak wysłać np. paczkę do Afganistanu.

GlobKurier.pl

Możliwość porównania ofert tak wielu przewoźników niesie za sobą jeszcze jeden duży plus – możemy wybrać naprawdę optymalną ofertę, zarówno pod względem kosztów jak i czasu dostarczenia przesyłki. Dodatkowo możemy liczyć na różnego rodzaju rabaty, a w przypadku większych zamówień również na oferty indywidualne.

Jak przystało na nowoczesne narzędzie, obsługa systemu jest bardzo prosta i zautomatyzowana. Po wejściu na stronę wystarczy określić parametry przesyłki a następnie wybrać najbardziej odpowiadającą nam ofertę cenową lub czasową. Dzięki systemowi złożymy zamówienie i jedyne co nam pozostanie to przygotować przesyłkę. Firma przejmuje na siebie wszelkie obowiązki związane z organizacją zamówienia oraz ewentualnymi procedurami reklamacji.

System jest również przystosowany do integracji z popularnymi platformami sklepów internetowych, takich jak PrestaShop, RedCart czy Baselinker a także z programami magazynowo-sprzedażowymi min. Comarch ERP Optima lub Subiekt Nexo. Integracja pozwala również na automatyzację składania zamówień – zamiast organizować każdą przesyłkę oddzielnie, system sam zamówi kuriera, gdy w sklepie oznaczymy zamówienie jako gotowe do wysyłki.

Magazyn logistyczny

Dzięki współpracy z sporą listą przewoźników za pośrednictwem platformy możemy łatwo wysłać różne, często nietypowe przesyłki, od zwyczajnych dokumentów, małych paczek i palet, przez sprzęt AGD/RTV, części samochodowe lub tzw. ADRy (materiały niebezpieczne wymagające odpowiedniego transportu) czy przesyłki niestandardowe.

W przypadku towarów szczególnych i wyjątkowo nietypowych będziemy jednak musieli najpierw skontaktować się z firmą w celu zorganizowania transportu. Ograniczenia występują w przypadku towarów wartościowych, artykułów szybko psujących się lub leków wymagających specjalnych warunków przewozu. Co oczywiste w ramach systemy nie wyślemy wszelkich bardzo niebezpiecznych przedmiotów lub których przewóz jest zabroniony, a także przedmiotów wymagających bardzo specjalistycznego transportu.

Wszystkie najważniejsze informacje oraz cenniki znajdziecie na stronie GlobKurier.pl

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.