Powerbank stał się w ostatnim czasie jednym z najpopularniejszych rodzajów elektroniki reklamowej. Jest to bowiem gadżet bardzo przydatny dla osób prowadzących dynamiczny tryb życia, które nigdy nie rozstają się z przenośną technologią – możliwość doładowania telefonu lub tabletu bez gniazdka elektrycznego jest dla nich nierzadko wręcz zbawieniem. W tym artykule podpowiadamy, jak wykorzystać ogromny potencjał tych urządzeń jako reklamowych upominków!

Postaw na jakość

Na początek kwestia pozornie oczywista – unikajmy tandety! Niestety, na rynku nie brakuje power banków, których producenci obiecują niesłychane wręcz parametry, a które w praktyce okazują się niewarte nawet niewielkiego wydatku. Pierwszym krokiem będzie zatem znalezienie zaufanej firmy, która elektroniką reklamową zajmuje się od wielu lat, takiej jak np. Memorabbit.

Najważniejsze parametry

Warto przyjrzeć się najważniejszym parametrom dotyczącym tego rodzaju produktów. Podstawowym jest niewątpliwie wyrażana w mAh (miliamperogodzinach) pojemność. To od niej zależy, ile razy w pełni naładowany powerbank będzie mógł posłużyć do stuprocentowego naładowania urządzenia przenośnego. Obecnie na rynku dostępne są modele o pojemności od dwóch do dwudziestu tysięcy mAh lub więcej. Trzeba przy tym jednak pamiętać, że większa pojemność oznacza też zwiększoną wagę, dlatego najbardziej pojemne powerbanki ciężko nazwać urządzeniami szczególnie poręcznymi.

Z wyżej wymienionego powodu najpopularniejsze modele to powerbanki o pojemności rzędu pięciu-sześciu tysięcy mAh, które stanowią dobry kompromis między pojemnością a poręczną wagą. To one zatem powinny najlepiej sprawdzić się jako upominek reklamowy.

Powerbank to nie tylko przydatny gadżet, ale również ciekawy sposób reklamy

Powerbank to nie tylko przydatny gadżet, ale również ciekawy sposób reklamy

Jak wybrać dobrą obudowę?

Wysokiej jakości power bank to nie tylko parametry, ale też to, co jest na zewnątrz, czyli obudowa. Przede wszystkim powinna być ona trwała, ponieważ jako urządzenie, które klienci wezmą ze sobą w podróż, power bank może szybko ulec uszkodzeniu. Jak łatwo się domyślić, za najbardziej trwałe uchodzą obudowy aluminiowe, które dodatkowo cechują się bardzo eleganckim wyglądem.

Obudowy aluminiowe nie są jednak jedyną rekomendowaną opcją. Warto wymienić chociażby też obudowy skórzane, które prezentują się bardzo ekskluzywnie, przez co stanowią bardzo adekwatną oprawę dla gadżetów przeznaczonych dla ważnych kontrahentów.

Z naszej perspektywy kluczowe znaczenie ma oczywiście wygląd logotypu umieszczonego na obudowie. Na szczęście powerbank jest urządzeniem wystarczająco dużym, by umieścić na nim satysfakcjonujących rozmiarów logo i dającym dużą ilość możliwości, jeśli chodzi o jego prezencję.

Podziel się.