Z czym nam się kojarzą plakaty? Z wielkoformatowymi broszurami, reklamami na witrynach sklepowych lub informacjami marketingowymi w sklepie. Często spotykamy plakaty na wejściu do sklepów, w aptekach albo na przystankach. Jest to jedna z najlepszych form reklamy. Jednak, parę lat temu odczarowały one swój informacyjny ton i zaczęły zdobić wnętrza naszych domów.

Dlaczego warto dekorować dom plakatami?

Przede wszystkim każdy znajdzie coś dla siebie. Aby to sprawdzić warto przejrzeć ofertę sklepu Decormint.com. Plakaty możemy bowiem dobierać do każdego pomieszczenia jak i każdego stylu wnętrz. Stały się nie tylko popularne w salonach czy sypialni, ale tez w łazienkach, kuchni czy na klatkach schodowych. Niewątpliwą zaletą plakatów jest to, że możemy również dobrać je do pory roku czy nadchodzących okazji. Kiedy za oknem zagości jesień, warto do aranżacji naszego wnętrza wykorzystać plakaty obrazujące przepiękne kolorowe liście oraz krajobrazy.

Plakat - najlepszy pomysł na aranżację Twojego wnętrza

Wszystko możemy dobrać kolorystycznie pod resztę dekoracji w naszym domu. Jednak kiedy zaraz po jesieni nadchodzi zima, szybko możemy zmienić wystrój i umieścić plakaty z lasem pokrytym śniegiem, reniferem na bezdrożach lub górskim widokiem. Na pewno podczas grudniowych świąt wszystkie dzieci ucieszą się gdy w ich pokoju zawiśnie plakat z św. Mikołajem czy reniferem z czerwonym nosem.

Latem natomiast możemy cieszyć się pięknymi widokami piaszczystych plaż. Jeżeli natomiast jesteśmy fanami stałego wyglądu naszych wnętrz warto skupić się na konkretnej tematyce plakatów. Jednym z pomysłów jest udekorowanie wnętrz patentami rzeczy, którymi się interesujemy lub, które pasują do danego pomieszczenia. Bowiem można umieścić patent na wannę czy papier toaletowy w łazience lub rodzaje kaw, serów czy piwa w kuchni.

Plakat - najlepszy pomysł na aranżację Twojego wnętrza

Świetnym pomysłem jest również umieszczenie we wnętrzu plakatów z naszymi zainteresowaniami, które z pewnością pokażą gościom czym się interesujemy. Takie plakaty warto umieszczać tematycznie w salonie, na korytarzu lub we własnym gabinecie. A jeżeli nasz maluch interesuje się np. kosmosem, możemy dać mu w prezencie grafiki przedstawiające planety lub odległe galaktyki.

Jak eksponować plakaty?

Najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie galerii z przynajmniej trzech plakatów jednak trzeba pamiętać o tym, aby ich tematyka była spójna. Jeżeli jesteśmy miłośnikiem efektu pełnej ściany możemy skorzystać z gotowych rozwiązań układania kolarzy i dobrać rozmiary plakatów na podstawie wzoru. Ogranicza nas wtedy tylko nasza wyobraźnia, ponieważ w każdym wnętrzu dobrze będzie wyglądać kolarz z trzech plakatów jak i z siedmiu.

Plakat - najlepszy pomysł na aranżację Twojego wnętrza

Należy jednak wtedy zwrócić uwagę w jakiej formie plakaty będą wieszane, bowiem możemy wymarzone grafiki zawiesić w ramie co uwidoczni ich podział jak i w antyramie. Ta druga opcja sprawdzi się przede wszystkim w jasnych, minimalistycznych i delikatnych wnętrzach. Trzeba jednak pamiętać, że pojedynczy plakat również nada naszemu wnętrzu wyjątkowości. W tym jednak wypadku plakat nie powinien wisieć samotnie na bardzo dużej ścianie, ponieważ niestety dobrany nawet do naszego stylu wnętrza może spowodować, że stanie się niezauważalny lub wręcz przeciwnie może sprawiać wrażenie niedopasowania do wnętrza.

Czy warto dekorować wnętrza plakatami? Z pewnością tak. Dają nam wiele możliwości, wiele sposobów na szybką zmianę wystroju, jak i wprowadzić mogą do naszego wnętrza trochę przytulności. Jednocześnie kiedy stwierdzimy, że chcemy wymienić grafiki na ścianie na nowe, są bardzo łatwe do przechowywania i kiedy nadejdzie na to czas, możemy do nich wrócić.

Plakat - najlepszy pomysł na aranżację Twojego wnętrza


Plakaty z Decormint.com

Jeśli szukamy szerokiego wyboru różnych plakatów, dobrym miejscem będzie sklep Decormint.com. W ofercie sklepu znajdziecie tysiące plakatów i nie tylko, ponieważ znajdziecie tu również fototapety, obrazy, kalendarze, plakaty w ramach albo poszewki do poduszek. Każdy produkt można spersonalizować, dobierając rozmiar wydruku a nawet w niektórych przypadkach spersonalizować kolory tła, na przykład w plakatach przedstawiających mapy i patenty. To właśnie personalizacja i możliwość dostosowania wydruku do naszych potrzeb jest największą zaletą tego sklepu.

Plakat Decormint.com

Kolejną przydatną funkcją sklepu jest paleta barw wykorzystanych w plakacie. Na jej podstawie możemy dobrać kolory ścian, albo odwrotnie, znając kolory ścian, możemy dobrać produkty posiadające kompatybilne kolory. Każdy produkt możemy też zobaczyć na wizualizacji w różnych wnętrzach, co ułatwi dobranie odpowiedniego wzoru do naszego wnętrza.

Pod względem jakości plakaty prezentują się bardzo dobrze – wydrukowano je na grubym papierze, a rama jest wykonana solidnie, ale równocześnie lekko, więc łatwo można ją zawiesić na ścianie nawet bez użycia gwoździ. Największą zaletą jest jakość druku, która stoi na bardzo wysokim poziomie – można ją porównać do wydruków fotograficznych, co jest rzadkością w przypadku plakatów.

Plakat Decormint.com

Do recenzji otrzymałem 4 plakaty „patentowe”. Wszystkie są do siebie podobne, ale można je wykorzystać w różnych wnętrzach – gabinecie, salonie, kuchni a nawet w łazience. Pierwotnie plakaty przedstawiały plany na tzw. blueprintcie, czyli niebieskim papierze, jednak w tej formie nie do końca mi odpowiadały, więc zmieniłem tło na czarne, bardziej uniwersalne do współczesnego wnętrza. Dodatkowo czarna rama sprawiła, że wyglądają one bardzo elegancko.

Na tle różnych dostępnych na rynku firm specjalizujących się w produkcji plakatów dekoracyjnych Decormint.com prezentuje się bardzo dobrze. Mając porównanie do drukarni specjalizujących się w druku zdjęć, a także w wydrukach fine-art, mogę śmiało powiedzieć, że na ich tle plakaty te prezentują się naprawdę dobrze.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.