W ciągu ostatnich lat wideokonferencje zrewolucjonizowały pracę wielu firm. Dzięki nim możliwe stało się zorganizowanie spotkania całego zespołu w jednym miejscu, bez konieczności wynajmowania dużej sali konferencyjnej, czy opłacania podróży służbowych pracowników zatrudnionych w innych działach. Aby jednak zmaksymalizować korzyści płynące z tego rozwiązania, należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Wybór odpowiedniego urządzenia

Dostępne na rynku produkty zostały stworzone tak, by zaspokoić potrzeby wszystkich klientów, bez względu na  zasobność portfela i warunki pracy. Jest wśród nich sprzęt idealny do dużych sal konferencyjnych, niewielkich pokoi spotkań, biur terenowych czy pracy w domu. Każdy z nich posiada nieco inne parametry, które najlepiej sprawdzą się na konkretnej przestrzeni. Aby wideokonferencja była udana, konieczny jest dobór odpowiedniego sprzętu.

  • Sala konferencyjna, aula – niezbędne będzie urządzenie o dużym ekranie oraz zasięgu mikrofonów zbierających dźwięk z dużej odległości, jednocześnie oczyszczających go z szumów i zakłóceń. Pomocna będzie również kamera automatycznie kadrująca osobę zabierającą głos.
  • Huddle room – najważniejszym czynnikiem będzie kompaktowość i wielofunkcyjność sprzętu. Świetnym rozwiązaniem są urządzenia pełniące jednocześnie rolę ekranu do wideokonferencji, tablicy interaktywnej do prezentacji oraz przestrzeni do przesyłania różnorodnych plików. Dużą zaletą jest niewielki rozmiar, umożliwiający schowanie sprzętu, kiedy nie jest potrzebny.
  • Biura terenowe – urządzenia wykorzystywane w terenie lub w domu muszą być mobilne, intuicyjne w obsłudze i gotowe do użytku zaraz po uruchomieniu. Ogromnym plusem będą również ich niewielkie rozmiary.

Profesjonalny sprzęt wideokonferencyjny, dopasowany do każdego pomieszczenia można znaleźć w ofercie firmy VisionCube: https://www.visioncube.pl/.

Nowoczesne wideokonferencje w Twojej firmie

Wielofunkcyjność

Nowoczesny sprzęt powinien zaspokajać wiele potrzeb użytkowników i zastępować kilka innych urządzeń. Ekran do wideokonferencji wyposażony w kamery i głośniki, telefon, tablica interaktywna i możliwość bezprzewodowego przesyłania plików to tylko niektóre z udogodnień. Intuicyjna obsługa, prosty interfejs, zdalne sterowanie za pomocą tabletu czy smartfona, dotykowy ekran, podłączenie typu plug and play umożliwiające korzystanie ze sprzętu natychmiast po uruchomieniu to  niezwykle przydatne funkcje, które powoli stają się standardem.

Najwyższa jakość dźwięku i obrazu

Najważniejszym czynnikiem decydującym o dobrej komunikacji na odległość jest niezawodna jakość dźwięku i obrazu. Dzięki najnowszym urządzeniom do wideokonferencji wyposażonym w wyświetlacze LCD w jakości 4K, kamery o dużym zasięgu i kilkanaście głośników zbierających  i oczyszczających dźwięk z całej sali, wirtualne spotkania niczym nie różnią się od tych odbywanych twarzą w twarz, co znacząco podnosi komfort wszystkich użytkowników.

Podziel się.