Wysyłanie paczek zwłaszcza do innych krajów na pierwszy rzut oka wydaje się proste. W praktyce, znalezienie odpowiedniej cenowo oferty kurierskiej nie jest wcale takie proste, ponieważ koszt zależy od wielu czynników. Na szczęście dostępne są platformy, dzięki którym możliwe jest znalezienie najtańszego i najbardziej optymalnego sposobu na przesłanie paczki do innego kraju. Jedną z takich platform jest Parcel ABC.

Na czym to polega?

Chociaż firmy kurierskie stawiają duży nacisk na maksymalne wykorzystanie przestrzeni ładunkowej swoich flot, nie zawsze jest to możliwe. Czasami kurierzy wyjeżdżają w trasę z niepełnym ładunkiem, a firmy kurierskie szukają sposobu na szybkie zapełnienie wolnej przestrzeni, często znacząco obniżając ceny. W tym miejscu pojawia się firma Parcel ABC i jej platforma oferująca możliwość wysłania paczki przy wykorzystaniu dostępnej u innych przewoźników niewykorzystanej przestrzeni ładunkowej.

W zależności od wysyłanej paczki i celu podróży, system dobiera najbardziej optymalnego przewoźnika, który zaoferuje najniższy koszt i najszybszy czas transportu. Dzięki temu nie musimy analizować ofert poszczególnych firm przewozowych, ponieważ system robi to za nas. Platforma połączona jest z systemami najważniejszych firm kurierskich na świecie, dzięki czemu w czasie rzeczywistym pozwala na dobranie najbardziej optymalnej oferty.

Aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń transportową, wiele firm kurierskich obniża ceny aby przewieść więcej przesyłek

Aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń transportową, wiele firm kurierskich obniża ceny aby przewieść więcej przesyłek

Aby uzyskać ofertę musimy wprowadzić do systemu dane naszej przesyłki – wymiary, wagę oraz adres nadawcy i odbiorcy. System przeszuka następnie dostępne oferty i przedstawi wszystkie możliwości. Dzięki temu, że Parcel ABC współpracuje z najważniejszymi firmami kurierskimi zarówno lokalnymi jak i międzynarodowymi, możemy wysyłać paczki praktycznie do każdego miejsca na świecie. Wysłanie przesyłki do Kanady nie jest w takiej sytuacji żadnym problemem, podobnie jak wysyłka do bardziej egzotycznych krajów.

Cały proces jest w pełni zautomatyzowany – od wyszukania ofert, przed nadanie przesyłki i jej opłacenie przy użyciu odpowiedniej dla nas formy płatności, a później nawet śledzenie przesyłki. Wszystko robimy przez internet w ramach platformy Parcel ABC.

Co można przewieźć?

Dzięki dostępowi do różnych firm kurierskich, w ramach platformy Parcel ABC możemy wysłać praktycznie wszystko. Od małych przedmiotów po większe gabaryty, takie jak np. meble (oczywiście im bardziej gabarytowy lub ciężki przedmiot koszty będą rosły). W razie potrzeby możemy również ubezpieczyć naszą przesyłkę. Oczywiście istnieje lista pewnych ograniczeń.

Praktycznie wszystkie firmy kurierskie mają jakieś ograniczenia i listę przedmiotów, których nie możemy wysłać. Lista ta oparta jest głównie na ograniczeniach prawnych, zabraniających transportu pewnych przedmiotów lub wymagających specjalnych środków ostrożności (jak np. broń, zwierzęta, wyroby akcyzowe, bardzo cenne dzieła sztuki i biżuteria itp.) jak i kwestiach organizacyjnych, ponieważ większość przewoźników unika transportu np. łatwo psującej się żywności. Szczegółowe informacje na temat ograniczeń w transporcie znaleźć można stronie platformy zarówno w dedykowanej zakładce, jak i w regulaminie serwisu.

Podziel się.