Obecność eSIM w Orange Flex nie dziwi, bo w końcu to najbardziej innowacyjna oferta operatora. Czy i kiedy warto skorzystać z wirtualnej karty? Dowiedz się, co to jest eSIM i jak działa oraz sprawdź, jakie korzyści daje Ci ta technologia.

Co to jest eSIM i jak działa?

Karta eSIM w Orange Flex pozwala łączyć się z siecią operatora tak samo, jak gdyby w urządzeniu była włożona plastikowa karta SIM. Wirtualna karta eSIM jest jednak pobierana cyfrowo i zapisywana w niewielkim module, który jest na stałe wbudowany w smartfon, smartwatch, tablet lub laptop.

W przyszłości rozwiązanie to całkowicie zastąpi tradycyjne, fizyczne karty SIM, bo jest znacznie wygodniejsze. Na jednym telefonie możesz szybko i prosto aktywować wiele kart eSIM od różnych operatorów. Z drugiej strony eSIM ułatwia korzystanie z tego samego numeru na różnych urządzeniach jednocześnie (np. na smartfonie i smartwatchu).

Orange Flex: eSIM jako karta główna lub dodatkowa na zegarek

W Orange Flex wszystko dzieje się w aplikacji mobilnej i nie ma długoterminowych zobowiązań. Za swój Plan komórkowy płacisz w formie miesięcznej subskrypcji, a usługę możesz w każdej chwili łatwo dopasować do swoich potrzeb, wybierając ile gigabajtów oraz jakich dodatków potrzebujesz. W tej innowacyjnej ofercie najłatwiej też skorzystać z eSIM.

Wirtualna karta eSIM w Orange Flex

W Orange Flex możesz wybrać eSIM jako główną kartę w telefonie bez dodatkowych kosztów – wystarczy, że przy aktywacji usługi zaznaczysz odpowiednią opcję w aplikacji. Jeśli Twoje urządzenie wspiera tę technologię, wyświetli Ci się opcja wyboru wirtualnej karty. Bez problemu aktywujesz też jednak dodatkową kartę eSIM z tym samym numerem na innym urządzeniu (np. smartwatchu czy tablecie). Dzięki obecnej ofercie Orange Flex korzystanie z dodatkowej, wirtualnej karty również jest bezpłatne.

Co daje eSIM w telefonie?

Dzięki aplikacji Orange Flex aktywacja eSIM na smartfonie trwa kilka chwil, więc nie musisz wychodzić z domu ani czekać na kuriera z tradycyjną kartą SIM. Do tego nie przyczyniasz się do produkcji dodatkowego plastiku i zmniejszasz ślad węglowy związany z przyjazdem kuriera.

Przede wszystkim jednak rozwiązanie daje Ci dużą swobodę, bo możesz mieć kilka eSIM-ów w telefonie, lub korzystać jednocześnie z eSIM i tradycyjnej karty z innym numerem. Wirtualna karta to także większa szansa, by zlokalizować skradziony lub zgubiony smartfon, bo eSIM znacznie trudniej usunąć bez uszkadzania urządzenia niż fizyczną kartę.

Wirtualna karta eSIM w Orange Flex

Zalety dodatkowej karty eSIM w Orange Flex

Dodatkowa karta eSIM w połączeniu ze smartwatchem zapewni Ci kontakt ze światem, gdziekolwiek jesteś i cokolwiek robisz. Zdarza Ci się zapomnieć zabrać telefonu z domu lub z auta? Chcesz wyjść poćwiczyć z samym zegarkiem? Dzięki wirtualnej karcie ciągle możesz odbierać połączenia i wiadomości w takich sytuacjach.

Z kolei, jeśli aktywujesz eSIM z Orange Flex na iPadzie lub laptopie, możesz korzystać na tych urządzeniach ze swojego pakietu danych ze smartfona bez tworzenia hot spotu Wi-Fi. Natomiast eSIM w nawigacji pozwoli Ci pobrać nowe mapy bezpośrednio, zamiast zgrywać je z pendrive’a.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat eSIM w Orange Flex, szczegółowe informacje, w tym odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie, znajdziesz na stronie: www.flex.orange.pl/cechy/esim.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.