Każdy chyba słyszał o Piramidach Cheopsa, Wiszących ogrodach Semiramidy czy Posągu Zeusa. Są to okazałe miejsca zaliczane do 7 cudów świata. A gdybyś tak mógł się wcielić w budowniczego i stworzyć swój cud? Zagraj w grę 7 Cudów Świata: Pojedynek, w której możesz się zmierzyć z innym graczem w budowaniu swoich cudów świata!

Liczba graczy: 2
Wiek:
10+
Czas gry: 30 minut
Wydawca: Rebel
Kategoria: rywalizacyjne, strategiczne, karciane
Poziom trudności: początkujący

Gra 7 Cudów Świata: Pojedynek to kolorowa gra, w której wcielacie się w rolę przywódcy cywilizacji i przez trzy epoki staracie się ją rozbudować pod kątem nowych, karcianych budowli lub cudów opłacając ich właściwy koszt. Każda nowa budowla daje nam nowe możliwości produkcyjne, militarne, naukowe lub punktowe. Jak sama nazwa mówi prowadzicie pojedynek z drugim graczem, który również będzie starał się rozbudować swoją cywilizację. Jednak możecie zwyciężyć zanim gra dobiegnie końca zapewniając dominację militarną lub naukową.

7 Cudów Świata: Pojedynek

Zawartość pudełka i wykonanie

Nie można zaprzeczyć, że gra jest kolorowa, a każda karta jest inna i przedstawia budynki, które możemy mieć w swoim mieście. Zdecydowanym plusem, który od razu sprawia uśmiech na twarzy jest wypraska, która pozwala na utrzymanie porządku w pudełku i nie potrzebujemy dodatkowych woreczków czy gumek. W pudełku znajdziemy 66 kart z budynkami podzielone na trzy epoki, 7 kart gildii, 12 kart cudów, 4 znaczniki militarne, 10 żetonów postępu naukowego, 1 pionek konfliktu militarnego, plansze, notes punktacji oraz monety.

W przypadku planszy mamy dobrze wykonaną planszetkę do której nie można mieć uwag. Niestety jeżeli chodzi o wykonanie kart to są z dość grubego papieru co jest pozytywne, ale są również dość śliskie co powoduje ich przesuwanie się po stole, kiedy je po kolei odkrywamy. Piękna piramida, którą na początku układamy, niestety rozsypuje się ponieważ karty z łatwością się przesuwają. Na minus działa również to, że karty są dość malutkie. Dodatkowo pionek konfliktu mógłby mieć w sobie „to coś”. O ile będziemy zwracać uwagę na odlew to jest on wykonany poprawnie bez resztek plastiku, ale jeżeli całą grę mamy dość kolorową to pionek również mógłby być barwniej zrobiony.

7 Cudów Świata: Pojedynek

Rozgrywka

Grę prowadzimy przez trzy epoki. Każda epoka składa się z kart o wyznaczonym kolorze i na początku każdej epoki musimy je rozłożyć według określonego wzoru. Część kart jest odkryta, a część zakryta co daje dozę niepewności co nas czeka. Po kolei każdy kracz dobiera kartę, czyli rozbudowuje swoją cywilizację lub ją odrzuca zarabiając pieniądze. Każda karta ma swój efekt np. produkcja materiałów, postęp naukowy czy dominacja militarna. Gracz ma możliwość obrać jedną z trzech taktyk i np. zbierać karty militarne i zdobyć przewagę militarną nad przeciwnikiem lub zbierać karty postępu, żeby zdobyć przewagę naukową.

Może też rozbudowywać swoje miasto i zbierać punkty. Jenak należy pamiętać, że niektóre budowle musimy poświęcać i zarabiać pieniądze, ponieważ jeżeli nie wytwarzamy odpowiednich surowców to musimy je kupować. Dodatkowo, każdy gracz ma możliwość budowania cudów świata, jednak może wybudować ich tylko cztery. W związku z tym, że na świecie mamy tylko 7 cudów świata to przeciwnik może zbudować tylko trzy. Nie oznacza to jednak, że wygraliśmy, ale cuda dają nam dodatkowe przywileje.

7 Cudów Świata: Pojedynek

Rozgrywka dwuosobowa

Gra przeznaczona jest tylko dla dwóch graczy, więc jeżeli często gramy w większym gronie zdecydowanie warto kupić podstawową grę 7 Cudów Świata, która daje możliwość rozgrywki od 2 do 4 graczy. Jednak wiemy, że główny tytuł ma słabo rozwiniętą rozgrywkę dwuosobową, więc jeżeli zawsze gramy w dwie osoby lepiej sięgnąć po ten tytuł.

Podsumowanie

Pomimo, że gra zdobyła wiele nagród, nie jest naszym topem. Niestety instrukcja jest dość długa i zaliczylibyśmy ją do tych ciężkich do przebrnięcia, natomiast sama rozgrywka jest dość prosta. Z pewnością może ją przeczytać jedna osoba i z łatwością wytłumaczyć zasady innym graczom. Gra jest dobra, jednak nie zachwyca. Brakuje jej może dodatkowych mechanik, które występują w tytule głównym, bo w Pojedynku przeciwnik jedynie może nam przeszkodzić, a my nie możemy skorzystać z jego pomocy. W grze nie czuć, że rozwija się starożytne miasto, a bardziej, że dokłada się karty z zachowaniem porządku kolorystycznego.  7 Cudów Świata: Pojedynek jest dobrą grą rywalizacyjną na szybką wieczorną rozgrywkę, jednak nie wciąga na tyle, żeby przegrać nią cały wieczór.

Jeżeli czujecie się przekonani do zakupu tej gry to polecam Wam skorzystać z oferty TaniaKsiazka.pl. Znajdziecie tam całą masę gier planszowych dla całej rodziny i w każdym przedziale wiekowym.

6.6

Pomimo, że gra zdobyła wiele nagród, nie jest naszym topem. Niestety instrukcja jest dość długa i zaliczylibyśmy ją do tych ciężkich do przebrnięcia, natomiast sama rozgrywka jest dość prosta. Z pewnością może ją przeczytać jedna osoba i z łatwością wytłumaczyć zasady innym graczom. Gra jest dobra, jednak nie zachwyca. Brakuje jej może dodatkowych mechanik, które występują w tytule głównym, bo w Pojedynku przeciwnik jedynie może nam przeszkodzić, a my nie możemy skorzystać z jego pomocy. W grze nie czuć, że rozwija się starożytne miasto, a bardziej, że dokłada się karty z zachowaniem porządku kolorystycznego.  7 Cudów Świata: Pojedynek jest dobrą grą na szybką wieczorną rozgrywkę, jednak nie wciąga na tyle, żeby przegrać nią cały wieczór.

  • Zabawa 6
  • Regrywalność 9
  • Wykonanie 7
  • Instrukcja 5
  • Wygląd 6
  • Ocena użytkowników (0 Głosów) 0
Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.