Nasz portal objął patronatem medialnym książkę “Żołnierze spod znaku trupiej główki” Jacka Jaworskiego, wydaną przez wydawnictwo Dragon. Pod tą mroczną nazwą kryje się bardzo ciekawa książka opisująca formacje wojskowe i policyjne wykorzystujące znak trupiej główki.

Książka właśnie trafiła do księgarni a nasza recenzja pojawi się już niedługo. Pod koniec tygodnia możecie spodziewać się konkursu, w którym do wygrania będzie kilka egzemplarzy tej nietypowej i bardzo ciekawej książki.

Poniżej znajdziecie więcej informacji o książce.

Żołnierze spod znaku trupiej główki

To książka, która stanowi rodzaj wyczerpującej encyklopedii wszystkich jednostek wojskowych i policyjnych całego świata, a także ruchów narodowo-wyzwoleńczych i innych, które wyróżniały się stosowaniem znaku trupiej główki.

Choć wojskowa oznaka w postaci czaszki kojarzy się na ogół z okresem II wojny światowej i przypisywana jest złowieszczej symbolice SS, to jednak trzeba wiedzieć, że niemal wszystkie europejskie armie, z wyjątkiem szwajcarskiej i duńskiej, posługiwały się znakiem trupiej główki od wielu stuleci. Również w Polsce znak ten znalazł swe silne odzwierciedlenie na czapkach, mundurach, odznakach pułkowych, sztandarach itp., poczynając od 1830 roku aż do współczesności, zastępując często tradycyjnego orła.

Autor: Jacek Jaworski
Liczba stron: 432
Okładka: twarda
Format: 206 x 283 mm
ISBN: 978-83-7887-203-0

Strona wydawnictwa

Żołnierze spod znaku trupiej główki

Żołnierze spod znaku trupiej główki

Podziel się.

O autorze

SmartAge.pl

SmartAge.pl - Portal ludzi ciekawych świata powstał w 2014 roku. Na stronie znajdziecie liczne artykuły, ciekawostki, recenzje, wywiady, oraz wiele więcej. Piszemy o rzeczach znanych i nieznanych, o tym co było pierwsze, największe, najlepsze, albo też ostatnie, najmniejsze i najgorsze. Wszystko to podane w ciekawej i zwięzłej formie. SmartAge.pl jest zarejestrowany w międzynarodowym systemie informacji o wydawnictwach ciągłych i oznaczony symbolem ISSN 2391-7342