Zbudowany w 1963 roku maszt radiowy KVLY-TV mast, znajdujący się w Blanchard w Północnej Dakocie przez 10 lat był najwyższą konstrukcją stworzoną przez człowieka na świecie. Po zbudowaniu masztu radiowego w Konstantynowie utracił pierwszeństwo, ale po zawaleniu się polskiego masztu stał się najwyższym masztem radiowym na świecie.
Maszt zbudowano w 1963 roku według projektu firmy Hamolton Erection Company. Prace budowlane przeprowadziła firma Kline Iron and Steel, a budowa masztu zajęła 30 dni i kosztowała 500 000 dolarów (współcześnie niecałe 4 mln dolarów). Maszt ma łączną wysokość 628,8 m (wieża ma 590 m wysokości, a antena na szczycie 34 m) i waży 388 ton. Mimo swojej smukłej konstrukcji, maszt zajmuje powierzchnię 160 akrów, ponieważ tyle miejsca potrzebują kotwice stabilizujące konstrukcję. Aby dostać się na szczyt masztu, trzeba skorzystać z windy. Dostęp do samej końcówki anteny możliwy jest dzięki drabinie. Oficjalne uruchomienie masztu miało miejsce 13 sierpnia 1963 roku
Maszt KVLY-TV powstał w celu przekazywania sygnału telewizyjnego stacji KVLY-TV. Dzięki swojej wysokości, zapewnia on pokrycie sygnałem obszaru w promieniu 89,5 km (około 25 000 km²). W momencie zbudowania, maszt ten był najwyższym na świecie i tym samym najwyższym obiektem stworzonym przez człowieka. Palmę pierwszeństwa utracił w 1974 roku po zbudowaniu masztu w Konstantynowie, w Polsce. Niestety polski maszt zawalił się w 1991 roku. Od tego czasu amerykański maszt jest najwyższą tego typu konstrukcją na świecie, oraz czwartym najwyższym obiektem stworzonym przez człowieka (istniejącym).

Warto dodać, że po zbudowaniu masztu, amerykańskie agencje Federal Communications Commission (FCC) i Federal Aviation Administration (FAA) podjęły decyzję o ograniczeniu wysokości przyszłych budowanych masztów do 610 m. Wyższe konstrukcje mogłyby powstać jedynie po otrzymaniu zgody na budowę od wspomnianych agencji.