Sezon pokazów lotniczych powoli się rozpoczyna, w związku z tym Grupa Akrobacyjna Żelazny we współpracy z Aeroklubem Poznańskim zorganizowała piknik lotniczy na lotnisku Kobylnica pod Poznaniem. Mimo nie do końca najlepszej pogody można było obejrzeć trening grupy i kilka innych samolotów.

Lotnisko Kobylnica nie jest zbyt duże i służy wyłącznie Aeroklubowi Poznańskiemu, modelarzom i różnym grupom akrobacyjnym. Zorganizowany w niedzielę 24 kwietnia piknik nie był olbrzymią imprezą, ale mimo to przyciągnął całkiem sporo osób.

Pogoda nie rozpieszczała, ponieważ było zimno a pewnym momencie zaczął nawet padać deszcz z śniegiem, ale mimo to piloci pokazali swoje umiejętności. Nie zabrakło również nieśmiertelnego An-2. Poniżej kilka najciekawszych zdjęć, a pełną galerię znajdziecie pod TYM linkiem.

Być może za kilka dni odwiedzę lotnisko jeszcze raz aby zrobić jeszcze kilka zdjęć, ale zupełnie innych.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.