BSOD, czyli znienawidzony Blue Screen Of Death (pol. niebieski ekran śmierci) towarzyszy Windowsom od początku. Ekran przedstawiający informację o krytycznym błędzie systemu jest już coraz mniej popularny, ale cały czas jest obecny. Wygląda na to, że Microsoft postanowił go nieco odświeżyć.

Niebieski ekran z zbiorem mniej lub bardziej zrozumiałych dla użytkownika komputera informacjami przez lata nie ulegał zbytnim zamianom. W Windowsie 8 wprowadzono jedynie emota. Wygląda jednak na to, że w Windowsie 10, a dokładnie w jego nowszych wersjach testowych pojawił się kolejny dodatek do Bleu Screena – QR kod.

Według informacji jakie pojawiają się w sieci, niebieski ekran wyświetla teraz nie tylko kod błędu i smutną buźkę, ale również QR-kod prowadzący do strony windows.com/stopcode. Zmiana w praktyce niewiele zmienia, ale może oznaczać kierunek w jakim pójdą zmiany w przyszłości.

Być może niedługo zamiast szukania kodu i wpisywania go w wyszukiwarkę, po prostu zeskanujemy kod i natychmiast przejdziemy do strony supportu dedykowanej naszemu problemowi. Na pewno przyśpieszyłoby to naprawianie usterek systemu.

Podziel się.

O autorze

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.