Gdy chcesz zacząć korzystać z usług operatora, konieczna jest aktywacja nowej karty SIM. Warto też wiedzieć, jak wygodnie sprawdzić swój numer telefonu, jeśli jeszcze nie znasz go na pamięć. Tym razem sprawdziliśmy te i inne informacje, które przydadzą się osobom zaczynającym swoją przygodę z nju mobile na abonament lub na kartę.

Jak sprawdzić swój numer telefonu w nju mobile?

Dopiero zaczynasz przygodę z nju mobile, nie pamiętasz jeszcze swojego numeru telefonu i zastanawiasz się, jak go sprawdzić? Najprościej jest zadzwonić w pod bezpłatny numer *630.

W większości urządzeń z systemem operacyjnym Android numer znajdziesz też w ustawieniach telefonu. Zwykle wystarczy wejść w „informacje o telefonie”, a następnie kliknąć „stan” lub „status”, a numer pojawi się na dole ekranu.

Nju mobile – aktywacja nowej karty SIM

Aktywacja nowej karty SIM w nju mobile na abonament i na kartę, podobnie jak w przypadku innych operatorów, odbywa się automatycznie – wystarczy umieścić kartę SIM w telefonie.

Pamiętaj, że gdy wybierzesz nowy numer w nju mobile na kartę, najpierw powinieneś jeszcze zarejestrować numer. Dopiero wtedy pełna aktywacja karty zakończy się powodzeniem.

W przypadku oferty nju na abonament karta SIM jest gotowa do aktywacji chwilę po podpisaniu przez Ciebie umowy – wystarczy umieścić ją w telefonie.

Pierwsze kroki po przejściu do nju

Pierwszy, niepełny okres rozliczeniowy w nju mobile na abonament

Nowi klienci w nju mobile na abonament dziwią się niekiedy, dlaczego pierwszą fakturę za korzystanie z usług dostają czasem już po kilku dniach lub internet zwalnia po wykorzystaniu mniejszej liczby gigabajtów, niż wynika to z umowy. Wszystko dlatego, że pierwszy okres rozliczeniowy w nju mobile jest niepełny.

Trwa on od momentu aktywacji karty SIM do dnia, w którym zaczyna się stały okres rozliczeniowy, do którego został przypisany Twój numer nju mobile. W tym czasie, czyli najczęściej przez kilka pierwszych dni korzystania z usług, masz do dyspozycji proporcjonalnie mniej danych do wykorzystania, ale nie płacisz całej miesięcznej opłaty, lecz także odpowiednio mniej. Operator wyjaśnia to na przykładzie w poradniku na stronie [https://www.njumobile.pl/artykuly/pierwsze-kroki-po-przejsciu-do-nju].

Wybór usług w nju mobile na kartę i na abonament

Zaletą tak nju mobile na abonament, jak i na kartę jest możliwość zmiany wybranej usługi bez limitu na inną w dowolnym momencie. We wspomnianym poradniku operator podaje szczegółowe informacje, jak to zrobić.

Warto jednak wiedzieć, że gdy kupujesz nju mobile na kartę przez internet, trzeba samodzielnie włączyć wybraną usługę, a startery nju mobile zakupione w punkcie stacjonarnym mają domyślnie włączoną usługę wszystko za nie więcej niż 29 zł. W przypadku nju mobile na abonament już na etapie podpisywania umowy wybierasz usługę, z której chcesz korzystać.

Podziel się.