W liczącym 33 800 mieszkańców Dzierżonowie na Dolnym Śląsku znajduje się zbudowany jeszcze w 1908 roku opuszczony Hotel Polonia (kiedyś Hotel Kaiserhof). Dawny hotel od wielu lat stoi pusty, a budynek popada w ruinę. Mimo prób jego sprzedania, historyczny obiekt cały czas nie zainteresował żadnego inwestora.

Budynek znajduje się przy ulicy Sienkiewicza 4. Na pierwszy rzut oka wygląda zwyczajnie, jednak kiedyś był to jeden z bardziej rozpoznawalnych budynków w mieście. Od wielu lat hotel stoi pusty i nikt o niego nie dba. Wnętrza zostały całkowicie ogołocone, a konstrukcja budynku jest w coraz gorszym stanie.

Do wnętrza można się cały czas dostać, ale nie jest to zbyt bezpieczne, ponieważ stan budynku jest kiepski, zwłaszcza wyższych kondygnacji.

Hotel Polonia Dzierżoniów (fot. Wikimedia Commons)

Hotel Polonia Dzierżoniów (fot. Wikimedia Commons)

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.