Niemal 30 proc. Polaków decyduje się na gromadzenie środków na lokacie. Chociaż standardowe oprocentowanie nie należy do wysokich, można znaleźć atrakcyjne oferty. Gdzie ich szukać i ile można zyskać? Sprawdź…

Popularność lokat stale wzrasta, mimo niskiego oprocentowania. Niewysokie stopy procentowe utrzymujące się niezmiennie na podobnym poziomie od kilku lat sprawiają, że taka forma oszczędzania nie należy do zyskownych. Jednak w zamian za to zapewniają bezpieczeństwo kapitału i wypracowanych odsetek.

Jesteś nowym klientem? Masz szansę na wyższy zysk

Jak pokazują rankingi lokat, na najwyższe zyski mają szansę przede wszystkim nowi klienci. Do nich skierowane są oferty pozwalające na wypracowanie odsetek nawet do 4% w skali roku. To nawet dwukrotnie więcej w porównaniu ze standardową ofertą.

Jeśli chcesz sprawdzić najkorzystniejsze rozwiązania, warto sprawdzić lokaty przez internet na finanse.rankomat.pl. Zgodnie z informacjami zawartymi w serwisie, nowi klienci powinni rozważyć takie lokaty jak:

  • Lokata Standardowa w Alior Banku – dająca nawet 4%
  • Lokata Happy w Idea Banku – z oprocentowaniem wynoszącym 4%
  • Nest Lokata Witaj w ofercie Nest Banku – z oprocentowaniem na poziomie 4%.

Warto także poznać warunki lokat dostępnych w ofercie Plus Banku czy Eurobanku.

Chociaż standardowe lokaty nie zapewniają wysokich zysków, zawsze można zarobić więcej. Wystarczy tylko porównywać dostępne oferty, zamiast decydować się na przypadkowe rozwiązanie.

Chociaż standardowe lokaty nie zapewniają wysokich zysków, zawsze można zarobić więcej. Wystarczy tylko porównywać dostępne oferty, zamiast decydować się na przypadkowe rozwiązanie.

Ile można zyskać?

Zysk z lokaty uzależniony jest od kilku czynników. Chociaż istotną rolę odgrywa przede wszystkim oprocentowanie, ważna jest także kwota depozytu, sposób kapitalizacji odsetek czy czas trwania lokaty.

W łatwy sposób obliczysz zysk z lokaty, korzystając np. z internetowego kalkulatora. W formularz wystarczy wpisać kwotę depozytu, okres lokaty oraz wysokość oprocentowania, by w kilka chwil uzyskać szacowaną wartość wypracowanych odsetek.

Przykład 1. Chcesz zdeponować kwotę 11 tys. złotych na okres 3 miesięcy. Jako nowy klient, zakładasz lokatę oprocentowaną na 4%. Wysokość wypracowanych odsetek wynosi 89,10 zł netto.

Przykład 2. Depozyt na 6-miesięcznej lokacie oprocentowanej na 2,50% wynosi 11 tys. złotych. Po zakończeniu umowy zarobisz ok. 111 zł netto.

Chcesz zarobić na lokacie? Porównuj oferty

Chociaż standardowe lokaty nie zapewniają wysokich zysków, zawsze można zarobić więcej. Wystarczy tylko porównywać dostępne oferty, zamiast decydować się na przypadkowe rozwiązanie. Dzięki temu można zyskać nawet dwukrotnie więcej!

Podziel się.