Na początku roku obiecaliśmy, że latem czekają nas ciekawe zmiany na portalu. Nadszedł czas na ich ujawnienie. Niektóre z nowości są duże, inne mniejsze, jedne będą ciekawe, inne mniej, ale na pewno otwierają przed nami nową, ciekawszą i nieco nieznaną drogę.

Na początek kilka słów wyjaśnienia. Portal SmartAge.pl powstał jako prywatne przedsięwzięcie kilku przyjaciół. Nie wiedzieliśmy za co się zabieramy – mieliśmy pomysł i chcieliśmy go zrealizować. Początki wymagały od nas wielu poświęceń i nie wszyscy w związku z tym dotrwali do dnia dzisiejszego. Mimo to portal cały czas systematycznie się rozwija a baza artykułów i grono czytelników jest coraz większe. Równocześnie wszystkie koszty obsługi strony ponosiliśmy jako redaktorzy sami. Zarówno SmartAge.pl jak i Horizon Gamer nie generowały żadnych dochodów.

Dotarliśmy jednak do tego etapu, w którym dostarczanie lepszych treści wymaga powiększania redakcji o kolejne osoby oraz modernizacji stron i zaplecza technicznego. Mamy dwa portale, które chcemy, aby były jeszcze lepsze dla Was, naszych czytelników. W przyszłości chcielibyśmy natomiast uruchomić kolejne strony o innej tematyce.

SmartAge Media

Na początku roku postanowiliśmy powołać do życia wydawnictwo SmartAge Media, które przejmie opiekę nad portalami. Założenie firmy otwiera nam nowe możliwości rozwoju, oraz ułatwia podejmowanie pewnych działań.

Jak łatwo się domyśleć, oznacza to również, że musimy pozyskać środki finansowe na rozwój i utrzymanie portali. Sposobów na to jest wiele i każda redakcja wybiera inną drogę, nie zawsze przyjemną dla czytelników. Jako redakcja portalu SmartAge.pl w żadnym wypadku nie chcemy jednak ograniczać ilości publikowanych na portalu treści (dostępnych za darmo), nie chcemy również żadnych wyskakujących bannerów i reklam w każdym możliwym kącie, które zalewają nas na wielu innych stronach. Skoro sami nie lubimy natrętnych reklam, nie chcemy takich u nas.

W najbliższym czasie możecie spodziewać się pojawienia na stronie kilku bannerów reklamowych (maksymalnie 10), postaraliśmy się tak je rozmieścić, aby nie przeszkadzały w przeglądaniu strony i aby idealnie pasowały do konstrukcji portalu. Dodatkowo wśród naszych publikacji pojawią się teksty sponsorowane. Co istotne, nie wpłyną one negatywnie na ilość publikowanych przez nas materiałów autorskich. Dalej na stronie będziemy umieszczać przynajmniej jeden tekst dziennie, a może niedługo będziemy mogli na stałe publikować ich znacznie więcej. Zależy nam na dostarczaniu Wam ciekawych i rzetelnych treści i tak też postaramy się podejść do reklam.

Największa nowość jaką planujemy, to e-czasopismo, które zaczniemy wydawać pod koniec wakacji. Będzie ono znaczącym rozszerzeniem publikacji na portalu. Znajdziecie w nim zarówno nowe teksty jak i znacznie powiększone teksty, które kiedyś pojawiły się na stronie. Wszystko to podane w ciekawej formie.

Nie podjęliśmy jeszcze decyzji co do formy czasopisma – czy będzie darmowe, czy płatne. Chcielibyśmy wydawać je za darmo tak jak portal, ale wiele zależy od kwestii finansowych. Niezależnie od tego co zrobimy, zapewniamy, że Magazyn SmartAge.pl będzie ciekawy i wart lektury.

Czy czeka nas coś jeszcze? Nie wiemy. Na chwilę obecną naszym priorytetem jest zebranie środków na powiększenie redakcji o kilka osób, dzięki którym moglibyśmy publikować znacznie więcej tekstów. Później pewnie czeka nas modernizacja strony, a dalej… czas pokaże – na pewno będzie ciekawie 🙂

Tworzymy ten portal dla Was, dlatego zależy nam na Waszych opiniach i uwagach, a przede wszystkim cieszymy się, że jesteście z nami 🙂 Zachęcamy Was do częstego odwiedzania portalu, aktywności zarówno na fanpageach oraz dyskusji w komentarzach.

Jeśli chcielibyście pomóc w rozwoju portalu, albo jesteście zainteresowani reklamą na stronie, lub po prostu macie jakieś pytania, śmiało piszcie. Zawsze chętnie odpowiemy.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.