Zima już tuż-tuż, a więc jeśli ktoś nie zaplanował jeszcze swojego zimowego urlopu to najwyższy czas, aby to zrobić! Zastanawiasz się, gdzie najlepiej spędzić wolne, zimowe dni? Zdecydowanie w górach, relaksując się z dala od miejskiego zgiełku!

Nie wszędzie w górach znajdziemy spokój!

Nie wszystkie rejony górskie gwarantują jednak, że będzie spokojnie. W Polsce znajdują się miejsca, które przyciągają rzeszę turystów z całego kraju przez cały rok, a lokalne bulwary, restauracje oraz atrakcje turystyczne wręcz pękają w szwach. W takiej sytuacji sporo górskiego uroku gdzieś ulatuje.

Pieniny – z dala od miejskiego zgiełku

Na szczęście są jeszcze miejsca, gdzie znajdziemy harmonię z przyrodą i równowagę z naszym umysłem. Takim punktem na turystycznej mapie Polski są Jaworki zlokalizowanie nieopodal Szczawnicy na granicy Małych Pienin i Beskidu Sądeckiego. Urocza połemkowska wieś to miejsce wręcz idealne dla wszystkich pragnących chwili relaksu na łonie natury.

Jaworki (fot. pixabay.com)

Jaworki (fot. pixabay.com)

Jaworki – świetna baza wypadowa

Jaworki leżące w dolinie Grajcarka (zwanego również przez „lokalsów” Szczawnickim Potokiem lub Ruską Wodą) stanowią świetną bazę wypadową, z której sprawnie i szybko dotrzemy do najciekawszych atrakcji regionu. Warto zatem poszukać noclegu właśnie tam, tym bardziej, że w okolicy funkcjonuje wiele domków i ekskluzywnych apartamentów (www.polskieostoje.pl/ostoja-jaworki/apartamenty).

Najciekawsze atrakcje turystyczne

Do najciekawszych miejsc, które warto odwiedzić należą:

  • Dunajec – piękna rzeka, która oferuje możliwość spływu kajakowego,
  • Wąwóz Homole – stromościenny wąwóz w Małych Pieninach,
  • Park Górny im. Adama hrabiego Stadnickiego,
  • Stok narciarski Palenica,
  • Zaskalnik – wodospad w dolinie Sopotnickiego Potoku.

W okolicy znajdują się również zapierające dech w piersiach szczyty, takie jak: Sokolica, Trzy Korony oraz Bryjarka.

Jeśli jeszcze nie masz planów na zimowy urlop, nie czekaj chwili dłużej i poszukaj noclegu w Jaworkach, a na pewno się nie zawiedziesz. Spędź cudowny urlop w Pieninach!

Podziel się.