Zdjęcia, zwłaszcza te nietypowe i robione przez znanych fotografów często sprzedawane są za całkiem spore pieniądze. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ zrobienie dobrego zdjęcia nie jest proste. Czasami jednak wartość zdjęć nie zawsze idzie z tym co przedstawiają. Tak jest z fotografią Kevina Aboscha.

Fotografia przedstawia irlandzkiego ziemniaka na czarnym tle i została właśnie sprzedana za sumę 750 000 funtów (czyli ponad 1 mln dolarów). Zdjęcie zrobiono w 2010 roku, ale dopiero teraz pewien biznesmen zakochał się w nim tak bardzo, że postanowił je kupić za tę niebotyczną sumę.

Irlandzki ziemniak - zdjęcie sprzedane za 1 mln dolarów (fot. Kevin Abosch)

Irlandzki ziemniak – zdjęcie sprzedane za 1 mln dolarów (fot. Kevin Abosch)

Warto dodać, że zwykle zdjęcia fotografa (który specjalizuje się min. w portretach znanych osób) sprzedawane są za około 200 000 funtów.

Nie wiadomo kto kupił zdjęcie, ale z informacji przekazanych przez fotografa, jest to biznesmen, który po kilku kieliszkach wina zakochał się w zdjęciu, a kilka dni później podjął decyzję o zakupie.

Cóż, wartość artystyczna pewnych przedmiotów jest oryginalna…

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.