Moda na superbohaterów dotarła nawet do Moskwy. Po bijących rekordy amerykańskich filmach Marvela, Rosjanie postanowili nakręcić własny film o superbohaterach osadzony rzecz w realiach rosyjskich, a dokładnie Radzieckich – Zashchitniki (pol. Obrońcy).

Film opowiada o grupie superbohaterów, którzy tworzą specjalną organizację, która musi obronić kraj przed wielkim zagrożeniem (nadprzyrodzonym). Oryginalnością fabuła nie powala, a nawet dobór postaci wydaje się bardzo… znajomy, ale plusem bez wątpienia będzie rosyjska myśl techniczna.

Budżet filmu wynosi zaledwie 20 mln dolarów (w porównaniu z kinem Hollywoodzkim nie jest to duża suma) ale efekty w pierwszym oficjalnym zwiastunie robią wrażenie. Zwiastun jest efektowny i wręcz ociekający połączeniem amerykańskiego patosu (albo raczej rosyjskiego patosu), zapożyczeń z Avengersów Marvela i oczywiście wszechobecną rosyjską/radziecką myślą techniczną.

Ciężko powiedzieć jak wypadnie sam film (aczkolwiek Straż Nocną wspominam jako całkiem ciekawe kino), ale na pewno w Rosji wyjdzie z tego całkiem dochodowa produkcja. Marvel na pewno nie ma się czego obawiać, podobnie DC mimo swoich niezbyt udanych filmów, ale może to sygnał, że w Polsce też powinien powstać jakiś film o superbahterach? Widać, nie trzeba wielkich budżetów, aby zrobić świetne efekty specjalne 🙂

A poniżej wcześniej teaser:

Podziel się.

O autorze

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.