W 2002 roku w miejscowości Nanae na wyspie Hokkaido otwarto stację Nagareyama Onsen. Obok niewielkiego peronu umieszczono natomiast jeden z starszych superszybkich japońskich pociągów – 200 Series Shinkansen z lat 80..

Niewielka stacja i stojący przy niej pociąg szybko popadły jednak w zapomnienie. Niszczejący pociąg, będący niegdyś dumą japońskiej kolei został w 2013 roku usunięty z powodu bardzo złego stanu technicznego. Obecnie na stacji pozostały tylko jego pozostałości.

Zanim pociąg usunięto, pewien japoński fotograf wykonał niesamowite zdjęcie przedstawiające zniszczony i obdarty z farby superszybki pociąg. Zdjęcie wykonano 7 lipca 2012 roku.

200 Series Shinkansen produkowano w latach 1980-1986. Pociągi mogły osiągać prędkość do 240 km/h. Po modernizacji prędkość wzrosła do 275 km/h. Przeznaczono je do obsługi górskich tras, w związku z czym wyposażono je w specjalny pług do śniegu (widoczny na zdjęciu). Cała konstrukcja wykonana była głównie z aluminium.

200 Series Shinkansen na stacji Nagareyama Onsen na wyspie Hokkaido w 2012 roku (fot. ubic from tokyo/flickr.com)

200 Series Shinkansen na stacji Nagareyama Onsen na wyspie Hokkaido w 2012 roku (fot.
ubic from tokyo/flickr.com)

Źródło

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.