Coraz częściej zdarza się, że prowadzony przez Ciebie sklep internetowy szwankuje, a to za sprawą albo zbyt dużych ograniczeń hostingowych wiążących się z taką a nie inną opcją serwerową, którą wybrałeś, decydując się na usługę w danej firmie, albo rosnącego zainteresowania witryną? Nie zwlekaj, czekając aż zniechęcisz do siebie potencjalne grono odbiorców! Od razu po przeczytaniu naszego tekstu zdecyduj się na wnikliwe poszukiwania rekomendowanej firmy, która zaproponuje Ci atrakcyjną ofertę na Wirtualny Serwer Prywatny, czyli VPS. Naszym zadaniem jest natomiast zgłębienie, co to za maszyna i udowodnienie, że warto czasem wydać więcej, aby móc cieszyć się inwestycją opłacalną na długie lata intensywnego użytkowania.

Część serwera dedykowanego

Kiedy patrzysz na ofertę hostingową wysokich standardem firm usługowych typu Hekko.pl, na pewno od razu rzuca Ci się w oczy kwestia rozbieżności cenowych. Najdroższe rozwiązanie to przede wszystkim serwer dedykowany, który jest w pełni Twój. Najbardziej ekonomiczna opcja to zaś hosting współdzielony, jednakże nie ma co ukrywać, że niska cena generuje zazwyczaj duże limity, które w przypadku rozwijających się witryn i często odwiedzanych sklepów www, są niestety dość uporczywe i dające się we znaki.

Formą pośrednią, stanowiącą swego rodzaju złoty środek, okazuje się natomiast VPS czyli wirtualny serwer prywatny. Co to takiego? Można uznać, iż jest to zwirtualizowana maszyna, która została wydzielona z serwera dedykowana i przypisana jest tylko i wyłącznie jednemu konsumentowi, który zdecydował się na wykupienie takiej opcji hostingowania.

Wybór odpowiedniego hostingu lub serwera jest bardzo istotny zwłaszcza w przypadku rozwijających się stron internetowych

Wybór odpowiedniego hostingu lub serwera jest bardzo istotny zwłaszcza w przypadku rozwijających się stron internetowych

Wiele pozytywów

Korzystanie z najtańszych opcji jakimi są hostingi współdzielone ma dwie wyraźne zalety. Po pierwsze, niska cena – i ten aspekt najczęściej przeważa o postawieniu na tego rodzaju warianty hostingowe, a po drugie – ogólnodostępność. Nie trzeba prowadzić renomowanej, doświadczonej i profesjonalnej firmy usługowej, aby taką opcję serwerową mieć w swym cenniku.

Co innego z zaletami wynikającymi z posiadania serwera VPS. Argumenty „za” można mnożyć i mnożyć. Kilka najważniejszych to zwłaszcza indywidualność korzystania z serwera, co wiąże się z dużo mniejszą awaryjnością, z brakiem przeciążeń i uniezależnieniem się od wszelkich innych klientów korzystających z usług danej marki. VPS to wreszcie brak jakichkolwiek limitów i przy non stop eksploatowanej stronie czy sklepie www, naprawdę jest to kluczowe – tak z perspektywy obsługującego witrynę od środka, jak i odbierającego jej treści od zewnątrz, czyli internauty.

W przypadku mniejszych stron zwykle wystarczy hosting współdzielony, ale przy większych stronach lepszym rozwiązaniem jest serwer VPS lub dedykowany

W przypadku mniejszych stron zwykle wystarczy hosting współdzielony, ale przy większych stronach lepszym rozwiązaniem jest serwer VPS lub dedykowany

Nie przepłacaj

Nie musisz wydawać wielkich sum na inwestycję w serwer prywatny, zwłaszcza, że pewnie skoro nadal go nie masz, nie wiesz jeszcze na sto procent, czy będzie to narzędzie rzeczywiście potrzebne Ci na co dzień. Rozwiązaniem alternatywnym okazuje się skorzystanie z promocji ale wyłącznie proponowanych przez renomowane marki typu Hekko.pl, która aktualnie prezentuje na swojej stronie oficjalnej informację o aż 50% zniżce. Serwer VPS to zwirtualizowany mechanizm, który jest w zasadzie niezawodny, dlatego w pewnym sensie wydanie na niego więcej niż na współdzielony hosting jest dobrym wariantem, ponieważ to inwestycja, która zwraca się zaraz po rozpoczęciu użytkowania narzędzia.

Podziel się.