W najbliższy czwartek, 24 listopada w Warszawie, w Zamku Królewskim ruszają XXV Targi Książki Historycznej. Wydarzenie organizowane przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej oraz Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum to świetna okazja do zapoznania się ofertą wydawniczą najciekawszych i najlepszych wydawnictw historycznych w Polsce.

W tym roku po raz kolejny nasz portal objął wydarzenie patronatem medialnym. Targi odbędą się w dniach 24-27 listopada w godz. od 10.00 do 18.00 w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie-Muzeum. W ramach tegorocznej edycji odbędą się:

  • VII Salon Książki Muzealnej
  • V Salon Bibliotek
  • Salon Książki Ukraińskiej

Targom jak zawsze towarzyszyć będą liczne imprezy: spotkania autorskie, promocje książek, pokazy grup rekonstrukcyjnych, spacery historyczne. Wstęp na Targi Książki Historycznej i wszystkie imprezy jest bezpłatny.
W programie XXV TKH między innymi:

  • panele dyskusyjne i konferencje m.in.: dyskusja panelowa o twórczości Henryka Sienkiewicza; debata organizowana przez redakcję miesięcznika „DoRzeczy Historia”: Żydzi, Polacy, komunizm. Uczestniczą m.in. Paweł Lisicki, Piotr Zychowicz, Rafał Ziemkiewicz; Spotkanie z autorką książki Krwawa Luna i inni – dyskusja o postaci Julii Brystigier.
  • spotkania ze znanymi historykami i autorami. Na Targach będzie można spotkać: Agnieszkę Cubałę, Iwonę Kienzler, Jerzego Besalę, Piotra Zychowicza, Andrew Nagorskiego, Annę Marię Anders, Jarosława Molendę, Piotra Semkę, Bogdana Rymanowskiego oraz laureatów Nagrody KLIO i wielu innych;
  • spacery historyczne m.in. Śladami Mari Curie-Skłodowskiej, prowadzenie Iwona Kienzler;
  • warsztaty dla nauczycieli w ramach projektu Pomiędzy historią a wyobraźnią – historyczność Trylogii, w ramach obchodów ROKU SIENKIEWICZOWSKIEGO
  • pokazy grup rekonstrukcyjnych min. pokazy „Żywe Obrazy z Trylogii Henryka Sienkiewicza” kuchnia polowa; lekcje muzealne dla dzieci i młodzieży; book change.

Jak co roku targom towarzyszyć będzie ogłoszenie wyników konkursu o Nagrodę KLIO i wręczenie nagród na najlepszą książkę historyczną. Członkami jury są profesorowie: Halina Manikowska, Tomasz Szarota, Jan Kieniewicz, Tomasz Kizwalter, Henryk Samsonowicz oraz redaktorzy: Marian Turski i Tomasz Łubieński. Wyniki Nagrody KLIO zostaną ogłoszone podczas otwarcia Targów Książki Historycznej, które odbędzie się 24 listopada (czwartek) o godz. 12.00, w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie – Muzeum.

Szczegółowy program imprez targowych zostanie przedstawiony w dodatku targowym do „Gazety Wyborczej”, który ukaże się 24 listopada 2016 r. oraz pod adresem www.historiaikultura.pl/pl/edycja-biezaca

XXV Targi Książki Historycznej

XXV Targi Książki Historycznej

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.