Xiaomi to producent z Chin, który potrzebował zaledwie kilka lat, by w wielu krajach na całym świecie stać się bardzo cenioną firmą, która kontroluje sporą część rynku mobilnego. Jednym z najnowszych telefonów firmy jest Xiaomi Mi 11. Czy warto dodatkowo zabezpieczyć go szkłem hartowanym?

Xiaomi Mi 11 – specyfikacja techniczna, informacje i dane

Już po wyjęciu urządzenia z pudełka uwagę zwraca wielki ekran. Ma on przekątną wynoszącą aż 6,81 cala, wykonany jest w technologii AMOLED, a na dodatek pracuje w rozdzielczości 3200 × 1440 pikseli na cal. To bardzo dobre parametry techniczne.

Warto docenić też obecność 120-Hz odświeżania wyświetlacza, dzięki czemu nasz wzrok o wiele lepiej będzie znosił wielogodzinną pracę z Mi 11. Nie zabrakło też wsparcia dla HDR 10+ oraz szkła ochronnego Gorilla Victus, które dodatkowo chroni moduł ekranu.

Smartfon napędzany jest przez Snapdragona 888. Za wydajność oraz wielozadaniowość odpowiada też 8 GB pamięci RAM, oraz 128 GB na dane użytkownika. Xiaomi może też pochwalić się zastosowaniem szybkiej pamięci UFS 3.1.

Xiaomi Mi 11 - szkło hartowane?

Bardzo dobrze wypada również optyka aparatu głównego. Mamy tutaj imponujący zestaw, na jaki składa się 108 Mpix kamera (1/1.33”) ze światłem f/1.85 i optyczną stabilizacją obrazu, a także 13 Mpix moduł z szerokim kątem (123 stopnie) i 5 Mpix kamera do zdjęć makro. Na froncie odnajdziemy 20 Mpix kamerę selfie.

Xiaomi zawsze dba o zaplecze komunikacyjne swoich urządzeń i nie inaczej jest tym razem. Nie dość, że mamy tu standard WiFi6, to na dodatek nie brakuje modemu 5G, a także NFC oraz Bluetooth 5.1. Urządzenie wspiera szybkie, 55-W ładowanie przewodowe i 50-W ładowanie bezprzewodowe.

Smartfon waży całkiem sporo, bo aż 194 gramy przy gabarytach wynoszących 164,3 × 74,6 × 8,1 mm. Bez wątpienia jest to urządzenie, które będzie doskonale wyczuwalne na przykład w kieszeni spodni czy w marynarce. Warto o tym pamiętać.

Czy warto kupić szkło hartowane do Xiaomi Mi 11?

Tak, zdecydowanie. Nie może to być jednak byle jakie szkło, które na dodatek nie jest idealnie dopasowane do naszego urządzenia, a więc na przykład nie będzie chronić bocznych ramek smartfona, czyli tych miejsc, które są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne.

Wybór szkła do Xiaomi Mi 11 warto rozpocząć od zapoznania się z ofertą naszego rodzimego producenta, firmy 3mk.pl: www.sklep.3mk.pl/pl/c/folie-i-szkla-ochronne/4053. Na szczególną uwagę zasługuje zaś szkło HardGlass Max. Zostało ono dodatkowo wzmocnione folią strukturalną Anti-Crash, która jeszcze bardziej podnosi wytrzymałość wyświetlacza.

Xiaomi Mi 11 - szkło hartowane?

Wspomniane szkło ochronne wyróżnia się też imponującą twardością, która wynosi aż 9H w 10-stopniowej skali Mohsa. Oznacza to, że może być ono zarysowane tylko przez najtwardsze minerały znane ludzkości, w tym przez diament.

Alternatywne metody zabezpieczenia wyświetlacza

Mimo tego, że w opinii większości użytkowników, to właśnie szkło hartowane jest najlepszą metodą na zabezpieczenie telefonu, to warto pamiętać też o tym, że można zdecydować się na przykład na zakup folii ochronnej do Xiaomi Mi 11.

Nie jest tak trwała, jak szkła hartowane czy hybrydowe, jednak wyróżnia się łatwym montażem (i demontażem), a także obecnością specjalnej powłoki z nanocząsteczek srebra, która usuwa aż 99% wirusów i bakterii, jakie każdego dnia gromadzą się na naszym smartfonie.

Jeśli wybierzemy dobrej jakości folię, to powłoka antybakteryjna nie będzie miała tendencji do ścierania się, a więc będzie nas chronić przez długi czas. W erze pandemii jest to atut, którego nie powinno się lekceważyć.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.