Magiczna wysepka Santorini, zlokalizowana na Morzu Egejskim, od lat intryguje podróżników pragnących przeżyć niezapomnianą przygodę. Według legend malutka wyspa to właśnie zaginiona przed laty Atlantyda. Piaszczyste plaże, białe domki kontrastujące z wyrazistym błękitem wody i malownicze położenie sprawią, iż urlop na Santorini na długo zapadnie w pamięć.

Santorini – kiedy jechać, największe atrakcje wyspy

Najlepszym okresem na podróż są miesiące od maja do września, gdy temperatura oscyluje średnio w granicy dwudziestej piątej kreski, klimat jest stosunkowo łagodny, a noce bardzo ciepłe. Santorini, nazywana „wietrzną wyspą” oferuje idealne warunki dla miłośników uprawiania sportów wodnych jak np. windsurfing i żeglarstwo.

Santorini (fot. pixabay.com)

Santorini (fot. pixabay.com)

Jednym z najpiękniejszych miast na Santorini jest jej stolica, Fira, położona na urwistym klifie. Do najbardziej znanych atrakcji należy tutaj zaliczyć m.in. Stary Port oraz Ortodoksyjny Sobór Metropolitalny, który został odbudowany po, mającym miejsce w 1956 r., trzęsieniu ziemi. Symbol Firy stanowi także Katolicka Katedra Santorynu.

Spędzając wakacje na wyspie, warto również wybrać się do miasta Oia, gdzie zlokalizowany jest słynny i często fotografowany kościół św. Mikołaja, a także zabytkowy wiatrak usytuowany tuż nad klifem. Do znanych zabytków architektury sakralnej należy ponadto kościół Palagia Platsani. Zarówno Fira, jak i Oia najpiękniej wyglądają o zachodzie słońca, gdy monastyry, białe domy oraz wiatraki tworzą niezwykle malowniczy, zapierający dech w piersiach krajobraz.

Santorini (fot. pixabay.com)

Santorini (fot. pixabay.com)

Na uwagę zasługuje także Antyczna Thera, miasto usytuowane na szczycie góry Mesa Vouno, gdzie zaobserwować można ruiny pochodzące z okresu hellenistycznego, a także czasów panowania bizantyjskiego i romańskiego. Najsłynniejszymi atrakcjami są tutaj: Sanktuarium Apollo, Świątynia Dionizosa oraz cmentarz Antycznej Thery. Amatorzy nocnego trybu życia powinni zaś wybrać się do miasta Kamari, gdzie zlokalizowanych jest wiele pubów i tawern.

Plaże i wypoczynek na Santorini

Miłośnicy słonecznych kąpieli chwili relaksu zaczerpną na oryginalnej Czerwonej Plaży, która swoją barwę zawdzięcza żwirkowi wulkanicznemu. Popularne miejsce stanowi także Biała Plaża. Nazwa związana jest z kolorem otaczających ją skał i można tutaj dotrzeć jedynie łódką.

Do najbardziej polecanych obiektów noclegowych na wyspie Santorini należą zaś hotele: Arion Bay, 9 Muses, El Greco oraz Aegean Plaza – zobacz oferty w serwisie Grecja.com.pl. Luksus i wysoka jakość świadczonych usług pozwolą w pełni cieszyć się udanym urlopem.

Santorini (fot. pixabay.com)

Santorini (fot. pixabay.com)

Podziel się.