Brytyjski fotograf Thom Atkinson przez dziewięć miesięcy przygotowywał serię zdjęć prezentujących wyposażenie żołnierzy brytyjskich na przestrzeni wieków. Od czasów średniowiecza do współczesności. Każde z 13 zdjęć przedstawia pełne wyposażenie i umundurowanie z danej epoki i jednostki. Poczynając od bitwy pod Hastings z 1066 roku, aż do wyposażenia brytyjskiego sapera z 2014 roku.

Zdjęcia te pozwalają zobaczyć jak na przestrzeni lat zmieniało się uzbrojenie i wyposażenie. Jedno co można powiedzieć, to, że ilość elementów składowych wyposażenia była zawsze stosunkowo duża, ale dzisiaj jest wręcz ogromna.

I pomyśleć, że żołnierz musiał i musi nosić tyle sprzętu ze sobą. Poniżej znajdziecie galerię zdjęć Thoma Atkinsona. Jeśli chcecie zobaczyć więcej jego projektów, zajrzyjcie na jego stronę: thomatkinson.com

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.