Odpowiednia dieta bardzo mocno wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Każdy z nas musi ją dopasować do swoich potrzeb, zwłaszcza osoby, które muszą dbać o swoją wagę. Nie zawsze jednak łatwo ocenić które jedzenie jest bardziej kaloryczne. Ile kalorii ma jedna szklanka Coca-Coli, albo owoce i pieczywo? Wystarczy spojrzeć na te zdjęcia.

Średnio dorosły człowiek potrzebuje dziennie 2000-2500 kalorii. Wszystko zależy jednak indywidualnie od każdego człowieka, jego stanu zdrowia, aktywności fizycznej czy też stylu życia. Żeby lepiej zobrazować jakie ilości różnego jedzenia składają się na tę sumę, wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcia.

Zdjęcia przygotowała redakcja portalu wiseGEEK. Wszystkie wykonano aparatem Nikon D70 z takiej samej odległości, dzięki czemu można porównać rozmiar porcji. Wybór 200 kalorii podyktowany był przede wszystkim uniwersalnością. Większa ilość kalorii w przypadku np. warzyw reprezentowana byłaby przez wręcz niemożliwą do zjedzenia porcję. Mniejsza ilość kalorii byłaby po prostu za mała.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.