Zima powoli dobiega końca. To świetny czas, by zastanowić się nad wakacyjnym urlopem. Dokąd pojedziesz? Kto będzie Ci towarzyszył? Jak długo tam pozostaniesz? Gdy już ustalisz najważniejsze aspekty wyjazdu, przyjrzyj się ubezpieczeniom turystycznym. Jesteś w komfortowej sytuacji i masz sporo czasu na wybór. Nie spiesz się. Znajdź najlepsze rozwiązanie: zapewniające pełną ochronę, ale i korzystne cenowo.

Jak wybrać ubezpieczenie na wakacje dopasowane do rodzaju wyjazdu?

By znaleźć właściwe ubezpieczenie – dopasowane do Twojego wyjazdu – potrzebne Ci będą dane takie jak:

  • liczba osób uczestniczących w podróży,
  • sposób spędzania czasu na miejscu, np. pasywne opalanie się na plaży, aktywne zwiedzanie, bardzo aktywne uprawianie sportów,
  • miejsce docelowe: kraj,
  • czas i długość pobytu,
  • informacje o chorobach Twoich oraz współpodróżników.

Następny krok to otwarcie tematycznej porównywarki ubezpieczeń turystycznych, np. tej: www.kioskpolis.pl/ubezpieczenia-na-wakacje/. Kiedy umieścisz w niej powyższe dane, narzędzie je przetworzy i wyliczy ceny polis w konkurencyjnych biurach podróży. Otrzymasz zestawienie firm, ofert i cen. Będą dopasowane do Twojego wyjazdu, a więc rzeczywiste, nie szacunkowe. Możesz jedną z nich zakupić online, ale nie musisz. Skorzystanie z porównywarki jest niezobowiązujące, jak również bezpłatne.

Wybieramy ubezpieczenie na wakacje

Z czego składa się ubezpieczenie na wakacje?

W zależności od pakietu ubezpieczenie turystyczne na wakacje może składać się z różnych elementów. Podstawą jest zawsze ochrona kosztów leczenia, która nie powinna wynosić mniej niż 30 tys. euro, a w przypadku uprawiania sportów nawet 50 tys. euro i więcej. To kwoty, które powinny wystarczyć na pokrycie transportu medycznego, zakupu leków, hospitalizacji i innych usług, kiedy stanie Ci się krzywda.

Kolejny składnik związany z ochroną zdrowia, acz tym razem fakultatywny, to NNW. Przyda się w przypadku urazu lub rozstrojenia zdrowia, które trwają dłużej, nawet po powrocie z wakacji. Jeśli nie będziesz mógł wrócić od razu do pracy lub niezbędna Ci będzie rehabilitacja, koszty pokryje właśnie NNW. Za każdy uszczerbek na zdrowiu otrzymasz odszkodowanie w wysokości kwoty wyliczonej procentowo z sumy przypisanej NNW.

Warto też pochylić się nad ochroną bagażu, sprzętu elektronicznego oraz sportowego. Jak cenne są rzeczy, które zabierasz na wakacje? Na pewno nie chciałbyś zostać z niczym, gdyby zostały utracone, skradzione lub zniszczone. Ochrona bagażu i sprzętu zapewni Ci przynajmniej częściowy zwrot kosztów.

Wybieramy ubezpieczenie na wakacje

Po co OC w ubezpieczeniu wakacyjnym?

Polisa OC jako dodatek do podróżnego ubezpieczenia na wakacje zdaje egzamin przede wszystkim w odniesieniu do sportowców oraz dzieci. W trakcie aktywności łatwiej wyrządzić komuś krzywdę, np. nieumyślnie w niego wpaść. By nie musieć płacić na jego leczenie z własnej kieszeni, warto mieć OC.

Ale OC zapobiegnie także konieczności wypłacania odszkodowania za uszkodzenie czyjegoś mienia. Kiedy dziecko podczas zabawy wybije piłką szybę w czyimś oknie lub uszkodzi jego samochód, za szkody zapłaci ubezpieczyciel. Ty – jako opiekun prawny dziecka – będziesz zwolniony z odpowiedzialności cywilnej.

Podziel się.

O autorze

Artykuł Partnera