Kilka dni temu na Litwie w bazie w Szawle, gdzie stacjonują min. nasze samoloty w ramach misji Baltic Air Policing odbyła się sesja fotograficzna z udziałem naszych MiG-ów-29 oraz włoskich Eurofighterów Typhoon. Zdjęcia robili najlepsi fotografowie z Polski. Wśród nich byli członkowie zespołu reporterskiego Combat Camera Dowództwa Operacyjnego RSZ – st.chor.mar. Arkadiusz Dwulatek i st.chor. Waldemar Młynarczyk.

Zdjęcia robiono z powietrza, a dokładnie z pokładu litewskiego C-27 Spartan. Pogoda była wręcz idealna, więc zdjęcia wyglądają niesamowicie. Dodatkowo nasze MiG-i noszą nietypowe okazjonalne malowanie na statecznikach, dzięki czemu wyglądają jeszcze fajniej.

Zresztą sami się przekonajcie.

Fotografowie przy pracy (fot. Cristian Schrik)

Fotografowie przy pracy (fot. Cristian Schrik)

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.