Kilka dni temu na Litwie w bazie w Szawle, gdzie stacjonują min. nasze samoloty w ramach misji Baltic Air Policing odbyła się sesja fotograficzna z udziałem naszych MiG-ów-29 oraz włoskich Eurofighterów Typhoon. Zdjęcia robili najlepsi fotografowie z Polski. Wśród nich byli członkowie zespołu reporterskiego Combat Camera Dowództwa Operacyjnego RSZ – st.chor.mar. Arkadiusz Dwulatek i st.chor. Waldemar Młynarczyk.

Zdjęcia robiono z powietrza, a dokładnie z pokładu litewskiego C-27 Spartan. Pogoda była wręcz idealna, więc zdjęcia wyglądają niesamowicie. Dodatkowo nasze MiG-i noszą nietypowe okazjonalne malowanie na statecznikach, dzięki czemu wyglądają jeszcze fajniej.

Zresztą sami się przekonajcie.

Fotografowie przy pracy (fot. Cristian Schrik)

Fotografowie przy pracy (fot. Cristian Schrik)

Zdjęcia opublikowane za zgodą autorów.

Podziel się.

O autorze

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.