Najbardziej skrupulatni uważają, że samochód powinno woskować się raz na trzy mycia. Nie wszyscy robimy to oczywiście tak często, a jednym z głównych powodów takiego stanu rzeczy jest fakt, że tradycyjne woskowanie karoserii jest czasochłonne i wyczerpujące. Zanim uda nam się zrobić to sprawnie i z naprawdę dobrym efektem, pewnie minie trochę czasu, podczas którego podejmiemy mniej udane próby.

Tymczasem sławę zyskuje powoli wosk na mokro – forma sprayu ułatwia docieranie wosku w trudno dostępne miejsca, nie wymaga uprzedniego suszenia samochodu po myciu, a przede wszystkim jest niezwykle łatwa w użyciu. W porównaniu do tradycyjnych metod poziom trudności całego zadania zdecydowanie spadł co najmniej kilkukrotnie.

Po co woskować samochód?

Tylko po co tak naprawdę woskujemy czysty, bo przecież przed chwilą umyty samochód? Powodów jest więcej niż jeden, ale wszystkie tyczą się zabezpieczenia karoserii. Po pierwsze regularnie myjąc i woskując swoje auto, zapobiegamy powstawaniu korozji. Nie ma lepszego sposobu na jej uniknięcie niż zadbanie o swój samochód jeszcze przed pojawieniem się widocznych objawów. Nawoskowany lakier jest chroniony przed działaniem promieni UV, przez co nie matowieje nawet po wielu godzinach spędzonych na otwartym słońcu.

Co najważniejsze dla wielu właścicieli pojazdów, woskowanie karoserii sprawia, że szybciej spływa po niej woda i nie przylegają do niej żadne zanieczyszczenia zebrane podczas jazdy. Rezultat jest prosty – woskując samochód, nie tylko cieszysz się pięknie błyszczącą karoserią, ale i dbasz o to, aby dłużej pozostała czysta, nietknięta przez korozję, a jej kolor nie matowiał.

Woskowanie samochodu

Jak używać wosku w płynie?

Nikogo, kto choć raz woskował swój samochód tradycyjnymi środkami, nie będzie trzeba przekonywać, jakie zalety ma wosk w płynie. Z jego użyciem cały proces przebiega dużo sprawniej i jest znacznie łatwiejszy. Można nakładać go na mokrą karoserię, zaraz po umyciu samochodu. Spray łatwo się dozuje, jest wydajny i dociera we wszystkie trudno dostępne zakamarki. Po nawoskowaniu po prostu zmyj samochód czystą wodą, wysusz i podziwiaj wyjątkowy efekt swojej pracy.

Kupuj rozsądnie!

Wybór wosków w płynie jest naprawdę szeroki. Niektóre z nich zakupimy już od kilkunastu złotych za butelkę, podczas gdy inne bardziej profesjonalne preparaty kosztować będą już kilkadziesiąt złotych za sztukę. Żeby nie przepłacać, skorzystać z Allegro – porównaj różne oferty i zamów przesyłkę z odbiorem nawet w progu Twojego mieszkania. Czy warto wybierać się do sklepu stacjonarnego z ograniczonym wyborem, gdy na allegro znajdziesz całą masę aukcji na wosk samochody od przeróżnych producentów? Przebieraj w pojemnościach, firmach i cenach, żeby wybrać taką ofertę, która Tobie odpowiada najbardziej.

Podziel się.