Możliwych do zastosowania typów systemów CMS jest obecnie cała masa, a zainteresowani funkcjonalnym narzędziem pracy zdecydowanie mają z czego wybierać. Niestety jednak, spora grupa tych nowoczesnych skryptów wymaga od ich użytkowników przede wszystkim bardzo dużej wiedzy informatycznej i konkretnych umiejętności. Potwierdzeniem tego są chociażby Drupal oraz Joomla, które zmuszają przeciętnego Kowalskiego do wykazania się dobrym poziomem znajomości HTML oraz PHP. Co zatem z kompletnymi laikami w tych dziedzinach? Otóż specjalnie z myślą o nich stworzony został WordPress.

Łatwość użycia

Nie ma problemu z codziennym zastosowaniem WordPressa niezależnie od tego, czy mamy, czy nie mamy wiedzy na temat PHP oraz HTML. Tego rodzaju system jest naprawdę łatwy w obsłudze, zatem nie powinno nikogo dziwić, iż robi on od lat tak dużą furorę. W zasadzie śmiało można stwierdzić, że to intuicyjne narzędzie, które idealnie nadaje się do wykorzystania przez każdego. Jest sposobność preinstalowania funkcji wtyczek oraz szablonów, co stanowi dodatkowe ułatwienie i gwarantuje szybkość oraz sprawność zastosowania WordPressa.

Wordpress to jeden z najpopularniejszych obecnie CMS-ów

WordPress to jeden z najpopularniejszych obecnie CMS-ów

Wystarczy parę kliknięć myszką i gotowe. Początkowy użytkownik systemów CSM, jak najbardziej powinien skorzystać z tego rodzaju skryptu. Na pewno bardziej go to zachęci niż zniechęci. Ponadto, warto pójść nieco dalej, wybierając dodatkowo linie hostingowe konkretnie przygotowywane pod WordPress, jak te proponowane przez rekomendowaną firmę Linuxpl.com.

Rozległość występowania

Biorąc pod uwagę, jak powszechny jest to CMS, należy go wyróżnić między innymi dlatego, że łączy on jedną z najpotężniejszych społeczności internetowych. Króluje on zwłaszcza w środowiskach blogerskich. Poza tym, ma wsparcia techniczne w różnych językach świata, także po polsku, zatem nie ma kłopotu z korzystaniem z niego nawet przez zupełnie niewtajemniczonych.

Opisywany skrypt dysponuje kilkunastoma tysiącami wtyczek, jakie znajdują się na jego stronie domowej, co pozwala na zastosowanie tego narzędzia zarówno do blogowania, jak i kreowania z jego użyciem stron www. Nie zapominajmy, iż zdecydowana większość owych wtyczek jest kompletnie bezpłatna.

Do obsługi WordPressa nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza

Do obsługi WordPressa nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza

Podziel się.