W 2013 roku na History Channel wyemitowano dwugodzinny paradokument poświęcony alternatywnej historii I wojny światowej – Great martian war. Film oparto na powieści H. G. Wellsa pt. Wojna światów.

Film był kanadyjsko-brytyjską produkcją, wyreżyserowaną przez Michaela Slee. Dokument chociaż opowiadał o całkowicie fikcyjnych wydarzeniach był utrzymany w stylu typowym dla prawdziwych filmów dokumentalnych. Oprócz wywiadów z “świadkami” oraz historykami w filmie pojawiły się świetnie połączone z grafiką komputerową historyczne filmy z czasów wojny.

Premiera filmu miała miejsce 8 grudnia 2013 roku. Niestety za bardzo nie można już odnaleźć oryginalnego filmu (może History Channel kiedyś go wznowi), ale za to w sieci dostępny jest ciekawy, krótki film składający się tylko z starych ujęć widocznych w filmie. Trzeba przyznać, że robi wrażenie.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.