Niezależnie od tego czy prowadzimy firmę i chcemy dotrzeć do nowych klientów, czy też chcemy dzielić się z innymi własnymi pasjami i zainteresowaniami, najlepszym narzędziem do tego jest strona internetowa. Chociaż jej stworzenie jest dzisiaj bardzo proste, trzeba pamiętać o tym, aby była ona odpowiednio dopasowana do naszych potrzeb i celów.

O czym trzeba pamiętać tworząc stronę internetową?

Jeśli chcemy stworzyć dobrą stronę internetową, która będzie naszą wizytówką oraz będzie odpowiadała naszym potrzebom, musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim należy pamiętać, że internet to nie tylko komputery i laptopy. Znaczna część internautów do przeglądania stron używa już tylko smartfonów i tabletów. W związku z tym nasza strona musi być dostosowana do tych urządzeń, czyli musi być responsywna (RWD – responsive web design).

Ciężko wyobrazić sobie prowadzenie firmy bez własnej strony internetowej
Ciężko wyobrazić sobie prowadzenie firmy bez własnej strony internetowej

Responsywna strona dostosuje się do urządzenia na którym jest wyświetlana, dzięki czemu będzie czytelna i zachowa odpowiedni wygląd. Co istotne, od tego jak czytelna jest strona również zależy jej sukces. Minęły już czasy wodotrysków, migających bannerów, flasha i innych dodatkowych elementów, które „atakowały” osoby przeglądające strony internetowe. Obecnie coraz popularniejsze są proste strony, w których najważniejsze elementy są dosłownie przed oczami, a menu i zakładki umieszczone są tak, aby nie przeszkadzały w przeglądaniu zawartości. Nie oznacza to oczywiście, że na stronie nie powinno być zdjęć lub materiałów multimedialnych. Wręcz przeciwnie, są one jak najbardziej pożądane, ale nie mogą przytłaczać odbiorcy.

Wszystkie informacje zaprezentowane na stronie (oferta, dane kontaktowe lub dojazdowe itp.) muszą być dobrze oznaczone i nazwane, tak aby użytkownicy mogli szybko znaleźć to czego szukają. Jest to ważne, ponieważ wiele osób ocenia przydatność strony po jej wyglądzie, a dopiero potem zagłębia się w treść. Możemy mieć najbardziej rzetelne i przydatne informacje na stronie, ale jeśli będą one podane w chaotyczny sposób i nieczytelnie oznaczone, to wielu użytkowników nawet ich nie zauważy.

Przykład strony stworzonej w platformie WebWave
Przykład strony stworzonej w platformie WebWave

Poprawne oznaczenie informacji sprzyja również pozycjonowaniu strony w wyszukiwarkach, które analizują treść stron pod względem sposobu przekazania treści. Jeśli tytuł podstrony nie będzie zgadzał się z jej treścią, nie pojawi się ona w wynikach wyszukiwania w miejscu, w którym powinna, a tym samym nie dotrzemy do nowych odbiorców lub klientów.

Strona dostosowana do potrzeb

Pamiętając o tych kilku najważniejszych kwestiach, możemy przystąpić do tworzenia strony. W tym miejscu musimy podjąć decyzję w jaki sposób chcemy zbudować naszą stronę. Jeśli dopiero zaczynamy działalność i nie mamy doświadczenia, albo skala naszej działalności nie wymaga olbrzymiej i przepełnionej informacji strony, warto zainteresować się kreatorami stron internetowych.

Platforma WebWave pozwala na zarządzanie nawet kilkoma stronami internetowymi za darmo
Platforma WebWave pozwala na zarządzanie nawet kilkoma stronami internetowymi za darmo

Pozwalają one na stworzenie ciekawych stron, zawierających wszystkie najważniejsze informacje i dopasowanych do najnowszych trendów. Co istotne, do ich obsługi nie potrzebujemy specjalnych umiejętności. Ciekawym przykładem jest platforma i CMS WebWave pozwalająca na stworzenie rozbudowanej i nowoczesnej strony, bez potrzeby zagłębiania się w kodowanie.

Platforma pozwala nam na stworzenie responsywnej strony w oparciu o gotowy wzór, lub zaprojektowanie jej zupełnie od zera. Możemy stworzyć zarówno wizytówkę, stronę firmową, galerię zdjęć, portfolio, a nawet blog. Rozbudowany edytor przypomina wyglądem edytor tekstu (np. Worda), dzięki czemu cały czas widzimy efekt końcowy naszej pracy. Dzięki olbrzymiej swobodzie jaką dają nam wbudowane w edytor narzędzia, możemy modyfikować każdy element na stronie – zdjęcia, kolory, ramki a nawet funkcje. Pod tym względem WebWave jest znacznie lepszy od innych kreatorów stron.

Dostępny w platformie edytor jest bardzo rozbudowany ale przy tym czytelny
Dostępny w platformie edytor jest bardzo rozbudowany ale przy tym czytelny

Co ciekawe, narzędzie jest w znacznej części darmowe. Zakładając konto możemy stworzyć dowolną ilość stron, korzystając z wszystkich opcji a następnie je opublikować na subdomenach platformy. Jeśli chcemy możemy jednak podpiąć pod strony własne domeny, wykupione w platformie lub u zewnętrznego dostawcy, a jeśli chcemy zwiększyć możliwości zarządzania stronami, możemy wykupić hosting.

WebWave jest więc świetnym narzędziem dla osób, które chcą stworzyć własną stronę, ale nie chcą zagłębiać się w kwestie kodowania (na każdym etapie pracy możemy skorzystać z podpowiedzi i tutoriali pomagających w obsłudze platformy). Jest to również ciekawe rozwiązanie dla agencji, które tworzą strony dla swoich klientów.

Podczas tworzenia strony w platformie WebWave cały czas możemy korzystać z podpowiedzi i tutoriali
Podczas tworzenia strony w platformie WebWave cały czas możemy korzystać z podpowiedzi i tutoriali

Tekst powstał przy współpracy z WebWaveCMS


Discover more from SmartAge.pl

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.