Jeśli jesteście użytkownikami Windows 7, lub 8.1 to dziś na Waszych paskach zadań powinna pojawić się tajemnicza ikona. Po jej kliknięciu ukaże się okno rezerwacji bezpłatnej aktualizacji do Windows 10. Dobrze przeczytaliście – bezpłatnej. Gratis. Darmowej. Nieodpłatnej.

Natomiast datę premiery najnowszego systemu operacyjnego z Redmond wyznaczono na 29 lipca bieżącego roku. Ma być szybszy, bardziej intuicyjny i po prostu lepszy od poprzednika. Do tego będzie miał zintegrowaną asystentkę – Cortanę, Menu Start i następcę “przeglądarki służącej do pobierania innych przeglądarek”, czyli Edge.

Pod tym adresem znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z aktualizacją, a niżej – krótką zapowiedź Windows 10.

Źródło: Blog Windows

Podziel się.

O autorze

Bartosz Stodolny

Niektórzy mówią, że tata zamiast czytać książki, na dobranoc grał z nim w pierwsze Prince of Persia. To nieprawda – robił obie te rzeczy, stąd zamiłowanie zarówno do czytania jak i gier komputerowych. Pisać lubił od zawsze, choć dopiero niedawno postanowił „wyjść z szafy” i swoje teksty publikować. Szczecinianin z urodzenia, Warszawiak z wyboru, żeglarz z miłości, a palacz - bo tak. Laureat prestiżowego konkursu „Zbierz 24 punkty i zamień prawo jazdy na bilet miesięczny”. Na Facebooku ma zalajkowaną Glorious PC Gaming Master Race, choć uważa, że każdy powinien grać na czym chce. Gwiezdne Wojny kochał zanim to było modne!