Most Westchnień

Ponte dei Sospiri to kolejny z najważniejszych punktów do zobaczenia w Wenecji. Niewielki mostek łączący Pałac Dożów z pobliskim więzieniem. Nazwa mostu wzięła się od faktu, że więźniowie przechodzący przez niego mogli po raz ostatni spojrzeć na Wenecję.

Most widoczny jest z dwóch stron i zawsze w jego pobliżu spotkamy sporo turystów. Na szczęście przez swoje położenie nad kanałem, będziemy mogli go spokojnie sfotografować o każdej porze dnia i nocy.

Ponte dell’ Accademia

Most Akademii, drugi pod względem wieku most na Canal Grande to obowiązkowe miejsce dla wszystkich fotografów. Widok na kanał i Basilica di Santa Maria della Salute jest jednym z najsłynniejszych. Zwykle nie ma problemu z dostaniem się w to miejsce, jednak w momencie pisania tego tekstu most był w remoncie, obudowany wysokimi drewnianymi płytami, skutecznie utrudniającymi zrobienie zdjęć (aby zrobić zdjęcie trzeba było nieco się powyginać).

Canal Grande (fot. Michał Banach)

Canal Grande (fot. Michał Banach)

Venezia Arsenale

Arsenał Wenecki, będący cały czas bazą wojskową to jedno z bardziej charakterystycznych miejsc w mieście – zwłaszcza południowa brama. Część Arsenału wykorzystywana jest obecnie w celach wystawowych. Obecnie obok bramy i mostu nad kanałem znajduje się muzeum marynistyczne – Museo Storico Navale di Venezia, w którym znajdziemy kilka historycznych jednostek pływających zarówno włoskich jak i weneckich. Muzeum jest ukryte za narożnikiem budynku, więc większość turystów go nie zauważa.

Scala Contarini del Bovolo

Ukryta między kamieniczkami klatka schodowa przy Palazzo Contarini del Bovolo wyróżnia się niesamowitym widokiem na dachy Wenecji oraz Campanilę. Ze względu na swoje położenie, większość wycieczek ogranicza się tylko do podejścia na niewielki placyk obok schodów. Na samym szczycie nie spotkamy więc tłumów, tak jak w innych częściach miasta. Więcej informacji.

Scala Contarini del Bovolo (fot. Michał Banach)

Scala Contarini del Bovolo (fot. Michał Banach)

Fondaco dei Tedeschi

Luksusowa galeria handlowa obok Mostu Rialto nie cieszy się chyba zbyt dużym zainteresowaniem turystów – o czym świadczą pustki w sklepach i znudzona obsługa, ale pod jednym względem nie ma sobie równych – na dachu umieszczono taras widokowy, z którego widać Canal Grande oraz Most Rialto. Widok jest niesamowity i pozwala na zrobienie świetnych panoram Wenecji, zwłaszcza przy zachodzącym słońcu. Niestety samego zachodu nie uwiecznimy, ponieważ galeria zamykana jest po 20.30.

Acqua Alta Library

Księgarnia atrakcją turystyczną? Acqua Alta Library to wyjątkowe miejsce, które warto odwiedzić głównie ze względu na niesamowity klimat panujący w zawalonych książkami wnętrzach niewielkiego sklepu. Przy odrobinie szczęścia może uda nam się znaleźć jakieś białe kruki? Więcej informacji.

Libreria Acqua Alta (fot. Michał Banach)

Libreria Acqua Alta (fot. Michał Banach)

Squero di San Trovaso

Jest to niewielki zakład produkujący najważniejszy symbol Wenecji – gondole. Rocznie powstaje tu około 10 nowych gondoli. Przy odrobinie szczęścia można poprosić o zgodę na wejście do środka, jednak najciekawiej miejsce to wygląda i tak z drugiej strony kanału.

Squero di San Trovaso (fot. Michał Banach)

Squero di San Trovaso (fot. Michał Banach)

1 2 3 4
Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.