Oprawa

Grafika w Wasteland 2 nie zaskakuje. Nie jest bardzo efektowna, animacje są raczej proste i schematyczne, ale dzięki temu jeszcze bardziej czuć klimat starszych gier. Gorzej wypadają modele postaci, które często wyglądają zupełnie inaczej niż reprezentujące je avatary czy też opisy, a do tego wyglądają bardzo podobnie. Widać to zwłaszcza podczas tworzenia własnej drużyny. Jeśli nie zdecydujemy się na jakiś szalony wygląd postaci, będą one bardzo do siebie podobne.

Wasteland 2

Jeśli chodzi o dźwięk, jest on przyzwoity. Muzyka w grze nie powala, chociaż twórcy dali cały soundtrack jako dodatek do gry – w wersji cyfrowej, oraz w przypadku wersji pudełkowej dodatkowo na płycie. W gruncie rzeczy muzyka pasuje jednak do klimatu gry i to jest najważniejsze.

Jeśli chodzi o interfejs, to został on zaprojektowany w miarę czytelnie, ale też w pełni modułowo. Możemy go sobie tak poprzestawiać jak chcemy. Osobiście przyznam się, że nie widzę takiej potrzeby bo jego domyślne ustawienie jest całkiem niezłe.

Czasami troszkę szwankują przyciski akcji, które potrafią się zaciąć, niezależnie od tego czy klikamy na nie myszką, czy też korzystamy z klawiatury.

Wasteland 2

Niemożliwe, że jest aż tak dobrze?

Jeśli chodzi o wady gry, to… nie znalazłem ich. Owszem spotkałem kilka przycinek, parę razy zacięły się przyciski, albo nie mogłem wykonać akcji bo miałem źle obróconą kamerę, ale tak poza tym, nie mam się do czego przyczepić. Jedynie dialogi, które wymieniłem na początku, ale z drugiej strony to jest bardziej moja opinia, niż wada gry, ponieważ tak bogata i rozbudowana fabuła wymaga odpowiedniego opisania.

Niektórym może się nie spodobać to, że trzeba pokonywać spore odległości i nie mamy do tego żadnego szybszego środka transportu. Wydłuża to rozgrywkę, ale nie jest to też jakaś specjalna wada.

Wasteland 2

Podsumowanie

Reasumując, Wasteland 2 to świetny klasyczny rpg, który przypomina nam stare dobre Fallouty, ale jest przy tym bardziej przystępny. Gra jest wyraźnie dopracowana. Nie spotkałem się z większymi błędami, a wydany kilka dni po premierze patch jest bardziej uporządkowaniem kilku rzeczy aniżeli jakiś bugfixem.

Jeśli lubicie post-apokaliptyczne klimaty, to Wasteland 2 jest dla Was. Trochę odstrasza cena wersji pudełkowej, która porównywalna jest do produkcji AAA, ale z drugiej strony dostajemy za tę cenę grę wraz z porządnym podręcznikiem (instrukcją), soundtrackiem i paroma gadgetami.

Jednym słowem warto. Wasteland 2 zapewni Wam długie godziny zabawy. A nawet jeśli nie lubicie takich klimatów, to warto zagrać choćby dlatego, że jest to świetny rpg.

8.2 Wspaniały
  • Oprawa graficzna 8,5
  • Oprawa audio 8
  • Grywalność 10
  • Cena/jakość 6
  • Pozostałe wrażenia 9
  • Ocena użytkowników (1 głosów) 10
1 2 3 4
Podziel się.

O autorze

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.