Film Warszawa 1935 Wola przedstawia zrekonstruowaną cyfrowo warszawską dzielnicę Wola kilka lat przed wybuchem II wojny światowej. Prace nad filmem trwały 2 lata i zaowocowały stworzeniem niesamowitego filmu.

Reżyserem filmu jest architekt Tomasz Gomoła. W trakcie prac twórcy musieli przeprowadzić bardzo wnikliwe badania materiałów historycznych i zdjęć. Aby jak najwierniej odtworzyć przedwojenną Warszawę stworzono tysiące bardzo szczegółowych modeli budynków i pojazdów. Dodatkowo 50 aktorów i statystów pomogło w stworzeniu postaci, które widzimy na filmie.

Film przedstawia najważniejsze miejsca w dzielnicy Wola, przy czym twórcy skupili się szczególnie na nieistniejących już obiektach.

Efekt prac jest powalający. Bardzo realistycznie odwzorowane miasto idealnie nadawałoby się jako mapa do gry Assassin’s Creed osadzonej w polskiej stolicy.

Więcej informacji o projekcie oraz o pierwszej części filmu poświęconej całej Warszawie, znajdziecie na stronie www.warszawa1935.pl

Poniżej drugi filmik przedstawiający proces tworzenia filmu Warszawa 1935 Wola.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.