Polska to piękny kraj, chociaż przechadzając się codziennie ulicami polskich miast, lub przejeżdżającej przez nie samochodami nie zawsze to widzimy. Czasami aby zobaczyć to piękno trzeba spojrzeć z nieco innej, wyższej perspektywy. Książka (jak i cała twórczość) Macieja Margasa pod tytułem Warsaw on Air jest tego najlepszym przykładem.

Warsaw on Air to album fotograficzny, zawierający najlepsze zdjęcia Warszawy wykonane przez Macieja Margasa podczas jego lotów nad miastem zorganizowanych w 2015 i 2016 roku. Książka, licząca sobie ponad 250 stron podzielona jest na 10 rozdziałów poświęconych poszczególnym częściom miasta. Każdy z rozdziałów zawiera krótki opis oraz dziesiątki zdjęć wykonanych o różnych porach dnia i z różnej wysokości.

Setki zdjęć prezentują polską stolicę w niesamowity sposób, ukazując piękno miasta, które nie zawsze można dostrzec, będąc w Warszawie. Bardzo szczegółowe i barwne zdjęcia pozwalają zobaczyć złożoność i różnorodność stolicy, jej poszczególnych dzielnic oraz najbardziej rozpoznawalnych miejsc. Krótkie opisy wystarczają, aby rozpoznać przedstawione na zdjęciach miejsca i nie przeszkadzają w podziwianiu widoków. Zdjęcia bowiem mówią same za siebie.

Można śmiało powiedzieć, że Warsaw on Air to nie tylko efekt pasji Macieja, ale również wspaniała wizytówka zarówno Warszawy jak i Polski. Dzięki dwujęzycznym opisom (po polsku i angielsku) idealnie nadaje się np. jako prezent, zwłaszcza dla obcokrajowca, albo kogoś, kto dawno w Polsce już nie był. Jest to również wspaniały album do zachowania w własnej kolekcji, ponieważ pokazuje on Warszawę taką jaka jest dzisiaj. Kto wie jak będzie wyglądała za kilka lat? Jakie jeszcze wieżowce pojawią się w centrum miasta?

Niezależnie od tego czy jest się mieszkańcem Warszawy czy nie (jestem Poznaniakiem, więc chyba wiadomo jak się u nas mówi o Warszawie 😉 ), książka ta jest warta kupienia. Więcej informacji o niej można znaleźć na stronie WarsawGiftShop.com.

Warsaw on Air

Warsaw on Air

10.0 Super!

Niezależnie od tego czy jest się mieszkańcem Warszawy czy nie, książka ta jest warta kupienia.

  • 10
  • Ocena użytkowników (0 głosów) 0
Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.