Rachunki za zużywaną na co dzień energię są jednym z naszych podstawowych wydatków. Wielokrotnie zdarza się, że stanowią one duży koszt, który mocno obciąża budżet. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów na ich obniżenie. Sprawdź, jak skutecznie oszczędzać gaz i jak najszybciej wprowadź oszczędne rozwiązania w życie.

Oszczędności w kuchni

Gaz jest źródłem energii wykorzystywanym w różnorodny sposób. Wiele osób prowadzących własne lokale gastronomiczne posiada w nich kuchnie gazowe, lecz nie wszyscy wiedzą, że dobór właściwych garnków może w znaczny sposób zmniejszyć zużycie gazu. Wystarczy zaopatrzyć się w te wykonane ze stali szlachetnej, w których potrawy gotują się szybciej oraz dostosować ich wielkość do palników kuchenki. Dobrym pomysłem jest również wymiana czajnika elektrycznego na tradycyjny oraz używanie wielopoziomowych naczyń do gotowania, np. na parze. Dzięki temu na jednym palniku, w tym samym czasie ugotujemy kilka potraw.

Energooszczędny piecyk

Jeśli ogrzewamy wodę za pomocą piecyka gazowego, warto wymienić go na nowy, energooszczędny model, który pomoże nam zmniejszyć wydatki związane ze zużyciem gazu. Konieczne jest również regularne poddawanie go kontrolom, sprawdzającym przede wszystkim szczelność. Od prawidłowego stanu urządzenia zależy nie tylko ekonomia użytkowania, ale również bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców.

W jaki sposób możemy oszczędzać gaz w naszej firmie?

Efektywne ogrzewanie

Jeśli posiadamy system ogrzewania oparty na energii gazowej, powinniśmy zastanowić się, w jaki sposób zmniejszyć jej zużycie. Najprostszym sposobem jest zapobieganie uciekaniu ciepła. Osiągnąć to można dzięki odpowiedniemu ociepleniu budynku oraz uszczelnieniu okien. Pomoże to w zachowaniu stałej temperatury pomieszczeń. Warto również zadbać o to, by grzejniki znajdowały się w centralnych, niczym nieosłoniętych częściach lokalu. Jeśli ukryjemy kaloryfer np. za regałem, nie będzie on równomiernie rozprowadzał ciepła po całej powierzchni pomieszczenia, przez co zużyjemy więcej energii na jego ogrzanie.

Niższe rachunki za gaz

Właściciele firm nie wiedzą, że posiadają możliwość zmiany sprzedawcy energii, nie tylko elektrycznej, ale również gazowej. Warto zainteresować się tym tematem, ponieważ może nam to przynieść naprawdę duże oszczędności. Najlepsze rozwiązania w tym zakresie prezentuje firma Po Prostu Energia, oferująca: przejrzyste warunki i niską cenę już od 0,10 zł za 1 kWh gazu. Zmiana dostawcy gazu odbywa się szybko i bezproblemowo. Nie wiąże się to z koniecznością załatwiania czasochłonnych spraw w urzędach, czy zmianą licznika gazu. Wystarczy podpisać umowę, a całą resztę załatwi za nas sprzedawca – po udzieleniu przez nas pełnomocnictwa, przedstawiciele firmy samodzielnie załatwią wszystkie formalności.  Nam pozostanie jedynie cieszyć się niższymi rachunkami!

Warto przemyśleć wszystkie powyższe aspekty i już dziś zadbać o mniejsze zużycie oraz niższą cenę gazu w swojej firmie.

Podziel się.