Podróże wzbogacają nasze życie i sprawiają, że zupełnie inaczej patrzymy na otaczający nas świat. Każdy, często nawet krótki wyjazd może być przygodą i spełnieniem marzeń. Już za 3 miesiące odbędzie się w Poznaniu V Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń. W związku z tym rozpoczęto już zbieranie zgłoszeń na prelekcje i konkursy.

Poniżej znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje na temat Festiwalu.

Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń to nasz autorski projekt. Marzenia i plany przeradzają się w rzeczywistość. Pięknie jest marzyć, ale jeszcze lepiej te marzenia realizować. I tak oto przy współpracy i dzięki uprzejmości Międzynarodowych Targów Poznańskich w 2017 roku już po raz piąty będziemy mogli współtworzyć razem z Wami niesamowitą podróż przez kontynenty. – Jaśmina i Tomek Labus

Festiwal rozpocznie się 17 lutego 2017 roku.

Potrwa 3 dni podczas których będzie można wysłuchać wielu interesujących prelekcji, wziąć udział w warsztatach, spotkaniach, a także spędzić czas na samych targach odwiedzając stoiska, które będą promować inspirujące miejsca do podróży zarówno w Polsce jak i na Świecie.

W tym samym czasie będą odbywać się jedne z największych targów turystycznych w Polsce – Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2017.

Wieczorami organizatorzy zapraszają wszystkich na festiwalowe After Party – spotkania podczas których rozmowy o podróżach kończą się późno i nie raz były inspiracją do kupienia biletu i ruszenia w podróż!

Prelekcje i spotkanie z podróżnikami poszerzają nasze horyzonty, motywują i inspirują. Sami dobrze wiemy, że odpowiednio doprawiona historia sprawia, że chce się pojechać, zobaczyć i przeżyć przygodę osobiście. Dlatego też festiwal „Śladami Marzeń” ma inspirować i porywać do działania. Podczas festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie, będą opowieści z końca świata, filmy, przygody- czasami mrożące krew w żyłach, a czasami śmieszne i zabawne. To wszystko w istnie podróżniczej atmosferze i towarzystwie prawdziwych podróżników.

Festiwal Śladami Marzeń ma formę konkursu. Podczas trzech dni będziemy mieli okazję wysłuchać około 20 godzinnych prelekcji podróżniczych. Większość z nich bierze udział w konkursie o Złoty Ślad.

Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

Konkurs o „ZŁOTY ŚLAD” na najlepszą prelekcję podróżniczą

Konkurs o „Złoty Ślad” ma na celu wyłonienie najlepszej, najciekawszej i najatrakcyjniejszej prelekcji podczas festiwalu. Nie ma tutaj znaczenia pokonana odległość. Liczy się pasja, przygoda i atrakcyjne przedstawienie swojej podróży. Często podążamy za śladami, czasami są to ślady naszych marzeń, czasami ślady ludzi którzy robili to przed nami. Każdy przeżywa to jednak na swój sposób, wyjątkowy, ciekawy i niepowtarzalny. Zachęcamy Was wszystkich serdecznie do wzięcia udziału w konkursie, po to żeby inspirować publiczność, a także przedstawić swoje wyjątkowe dokonania i … zostawić po sobie ślad :):)

W tym roku postanowiliśmy zorganizować dwie kategorie konkursu:

ŚLADAMI MARZEŃ PO POLSCE

Na zgłoszenia czekamy do 10.12.2016

Polska jest piękna, zachwyca i coraz więcej osób ją odkrywa i się tym dzieli. Potrafi czasem zadziwić bardziej niż niektóre egzotyczne kraje. Często nie zdajemy sobie sprawy jakie skarby mamy na wyciągnięcie ręki. Nie chowaj zdjęć i wspomnień na dysku komputera, wyślij zgłoszenie i podziel się nimi z osobami, które z zapartym tchem wysłuchają twojej opowieści:)

ŚLADAMI MARZEŃ PRZEZ ŚWIAT

Na zgłoszenia czekamy do 10.12.2016

Podróże małe i duże, dalekie i krótkie, każda wyjątkowa, każda coś wnosi do naszego życia. Nie chowaj zdjęć i wspomnień na dysku komputera, wyślij zgłoszenie i podziel się nimi z osobami, które z zapartym tchem wysłuchają twojej opowieści:)

KONKURS FOTOGRAFICZNY tytuł POKAŻ CZŁOWIEKA

Na zgłoszenia czekamy do 25.01.2017

„Zatrzymaj się. Oto obok ciebie jest inny człowiek”, powiedział Ryszard Kapuściński. W podróży spotykamy ludzi, którzy zmieniają tor biegu wyprawy i kształtują nasze wrażenia. Indianka warząca magiczny napój z quinoi, kalifornijski surfer, motorzysta w drodze z Argentyny na Alaskę, gospodyni z Wejherowa, a może Szerpo zdobywający ośmiotysięczniki w japonkach. Kto i w jaki sposób ukształtował Twoją podróż? Pokaż człowieka!

Z nadesłanych zgłoszeń zostanie wybranych od 3 do 5 fotografii, które zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu. Wybrane fotografie zostaną zaprezentowane podczas trwania festiwalu, a ich autorzy otrzymają zaproszenie na imprezę. Zwycięzca konkursu w kategorii Fotografia z podróży zostanie ogłoszony 19.02.2017, wtedy nastąpi także wręczenie nagród przyznanych przez komisję konkursową oraz wręczenie nagrody publiczności.

Spośród wszystkich nadesłanych fotografii, od dnia 30.01.2017 do 9.02.2017 zostanie przeprowadzony konkurs na portalu Facebook.com. Na podstawie największej liczby polubień („like”) zostanie przyznana główna nagroda publiczności.

Termin: 17-19.02.2017

Miejsce: Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie podczas Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon

Strona: www.sladamimarzen.pl

FB: Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

Wydarzenie FB: V Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

Zgłoszenia prelekcji przyjmujemy do: 10 grudnia 2016

Zgłoszenia zdjęć przyjmujemy do: 25 stycznia 2017

Kontakt: festiwal.sladamimarzen@gmail.com

Wyślij zgłoszenie!

Wyślij zgłoszenie!

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.