Urodziny dziecka to ważne wydarzenie. Dla niego samego i dla rodziców. Malcowi zależy, by w tym dniu świetnie się bawić, a rodzicom, by ich ukochana pociecha oraz goście byli zadowoleni z przyjęcia. Ale jego przygotowanie może okazać się dużym wyzwaniem. Szczególnie gdy nie masz wprawy w organizacji kinder balów. Jak zatem przygotować niezapomniane przyjęcie urodzinowe dziecka? Poznaj 5 praktycznych wskazówek!

Planowanie krok po kroku – jak to zrobić?

Na początek zaplanuj listę gości. Od tego, ile osób ma przyjść na urodziny dziecka, zależy dalsze planowanie przyjęcia. Przede wszystkim jednak pamiętaj, że to mają być goście Twojej pociechy. Zaproście kolegów i koleżanki, w których towarzystwie dziecko czuje się bezpiecznie i swobodnie. Zastanów się również, gdzie najlepiej zorganizować przyjęcie. Macie możliwość zaprosić więcej osób do swojego mieszkania? A może macie ogród, w którym można zorganizować popołudniowe przyjęcie? Jeśli nie, rozważ salę zabaw.

Zaproszenia dla gości i życzenia dla dziecka

Razem z pociechą wykonajcie zaproszenia dla gości. Najbardziej ucieszą te, które będą zdobione własnoręcznie. Wystarczą białe kartki i trochę ozdób. Mogą to być naklejki, brokat, kolorowe tasiemki i wszystko, co tylko przyjdzie Wam do głowy. Napisz na zaproszeniu kogo, gdzie i kiedy zapraszacie. Umieść swój numer telefonu, by rodzice gościa mogli potwierdzić przybycie. Dziecku zaś pozwól ozdobić zaproszenia.

Urodziny dziecka – 5 wskazówek, jak przygotować wyjątkowe przyjęcieWyjdź również naprzeciw gościom i przygotuj życzenia urodzinowe dla dzieci. Gotowe wierszyki możesz dołączyć do zaproszenia. Jeśli mali goście będą mogli nauczyć się 2-3 zdań i złożyć życzenia osobiście koledze czy koleżance, będzie to dla nich kolejna atrakcja i niezapomniane przeżycie.

Zadbaj o pyszne przekąski i ciepłe danie główne

Na żadnym przyjęciu nie może zabraknąć tortu i przekąsek. Na urodzinach u maluchów najlepiej sprawdza się szaszłyki z owoców, koreczki z mozzarelli i pomidorków koktajlowych, kolorowe galaretki, mini tortille z warzywami i kolorowe makaroniki. Ale warto też pomyśleć o czymś ciepłym do zjedzenia. Miej pod ręką ulubione zestawy dzieciaków w zdrowej formie. Mogą to być frytki z batatów czy warzyw korzennych w zestawie z pieczonymi nuggetsami z indyka lub pizza w lżejszej wersji. Zobacz, co jeszcze powinno znaleźć się na urodzinowym stole Twojej pociechy na www.rodzice.pl/menu-na-urodziny-dziecka/.

Pamiętaj o napojach dla małych i dużych

Nawodnienie podczas zabawy jest bardzo ważne. Dlatego na stole nie może zabraknąć wody. Jednak nie wszystkie dzieci są przyzwyczajone do jej smaku. Alternatywą więc powinna być domowa lemoniada z sezonowymi owocami. Dzieciom możesz też zaproponować naturalne soki owocowe lub warzywno-owocowe. A dla dorosłych, którzy zdecydują się zostać na przyjęciu kawę i herbatę. Latem możesz podać mrożone wersję napojów. Zimą świetnie sprawdzi się również grzaniec lub kawa z dodatkiem korzennych przypraw. Idealnym dodatkiem do takich napojów będą babeczki z delikatnym kremem i owocami lub klasyczne tiramisu.

Atrakcje, których nie może zabraknąć

Dzieci uwielbiają się bawić. Dla nich ruch jest naturalną potrzebą wynikającą z ich rozwoju. Aby więc na przyjęciu urodzinowym nie panował chaos, warto wcześniej zadbać o atrakcje dla dzieci. Możesz wynająć animatora, który poprowadzi imprezę i zaproponuje dzieciom zabawy dostosowane od ich wieku. Ale możesz też samodzielnie coś zaproponować. Zabawa w kalambury, karaoke, poszukiwanie skarbów, piniata, układanie puzzli na czas czy wspólne ozdabianie wcześniej upieczonych babeczek urodzinowych to tylko kilka propozycji, które możesz wykorzystać na dziecięcym przyjęciu urodzinowym.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.