Nie bez powodu logo Under Armour pojawia się w transmisjach z zawodów sportowych wielu dyscyplinach. To jedna z najbardziej znanych marek zajmujących się produkcją najwyższej jakości odzieży i obuwia sportowego. Z jej modeli korzystają zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, którzy poszukują najlepszego dostępnego sprzętu.

Skąd pochodzi marka?

Wszystko zaczęło się stosunkowo niedawno, bo dopiero w 1996 roku. Marka Under Armour powstała tak naprawdę z potrzeb zgłaszanych przez sportowców. W tym okresie na boiskach i bieżniach królowały jeszcze bawełniane koszulki, które nie są najlepszym wyborem do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Bawełna doskonale pochłania bowiem wodę, przez co staje się bardzo ciężka i szybko wyziębia organizm. Każdy kto miał okazję biegać w klasycznym T-shircie doskonale wie, że noszenie takiego ubioru w czasie wysiłku nie należy do najprzyjemniejszych.

Under ArmourWłaśnie w takich warunkach powstała pierwsza koszulka wykona z włókien syntetycznych. Całość była elastyczna i dobrze przylegała do ciała. To innowacyjne podejście stało się początkiem zupełnie nowej ery w odzieży sportowej i treningowej. Marka UA początkowo zdobywała popularność głównie w futbolu amerykańskim oraz innych popularnych w USA dyscyplinach sportu. Fenomenalne właściwości odzieży i obuwia szybko zostały zauważone przez innych sportowców. Obecnie dostępna jest zarówno odzież, jak i buty Under Armour, przygotowane na wyczerpujące treningi i ekscytujące zawody.

Odzież sportowa amerykańskiego producenta

Największą część obecnego katalogu UA zajmuje odzież sportowa. Wśród niej wyróżnia się oczywiście bielizna termoaktywna, która pomaga utrzymać organizm w optymalnych warunkach w czasie intensywnego wysiłku fizycznego. Mocno dopasowane do sylwetki kroje sprawiają, że materiał bardzo szybko odprowadza wilgoć ze skóry i przemieszcza ją do kolejnych warstw ubioru. Dzięki temu może szybko odparować na zewnątrz, a nasza skóra ma zapewniony optymalny mikroklimat.

Under ArmourJednak bielizna sportowa to tylko pierwsza warstwa ubioru, a amerykańska marka posiada w swojej ofercie wszystkie pozostałe. Znajdziemy więc w niej lekkie kurtki, które ochronią nas przed niepogodą, bluzy oferujące świetną izolację termiczną czy wygodne spodnie. Dostępne są również dodatki, takie jak czapki, opaski czy skarpety. Dzięki tak szerokiej ofercie możemy z łatwością skompletować cały strój na każdy trening – zarówno ten przeprowadzany w terenie, jak i ten pod dachem. Oczywiście oprócz odzież typowo sportowej w ofercie marki znajdziemy cały dział outdoor oraz lifestyle. To ubrania, które świetnie spiszą się w czasie wyjazdów turystycznych, a także codziennych aktywności.

Obuwie sportowe

Drugą cześć oferty UA stanowi obuwie sportowe. Buty Under Armour męskie i damskie to bardzo nowoczesne konstrukcje, które wykorzystują najnowsze technologie w celu zapewnienia jak najlepszych rezultatów. Obuwie to cechuje się lekkością, świetną amortyzacją oraz bardzo dobrą stabilnością. Wszystkie te cechy są niezbędne w czasie treningu i zawodów. Dodatkowo buty UA wyróżniają się świetną stylistyką.

Oczywiście dla poszczególnych dyscyplin projektowane są dedykowane modele, które jeszcze lepiej sprawdzają się w danym sporcie. Stąd też możemy wybierać spośród butów do koszykówki, siatkówki, piłki nożnej, baseballu, futbolu amerykańskiego, biegania na bieżni, biegania w terenie a nawet golfa. Wśród obuwia wyróżnia się też dział z butami taktycznymi, które cechują się bardzo wysoką wytrzymałością oraz niezawodnością w najbardziej wymagających warunkach. Buty sportowe Under Armour są również bardzo chętnie wybierane do użytkowania na co dzień. Modele lifestylowe oferują wysoki komfort i świetnie sprawdzają się w codziennych obowiązkach oraz w czasie wolnym.

Under ArmourNiezależnie od tego, jaki sport uprawiasz, z pewnością w ofercie amerykańskiego producenta znajdziesz sprzęt odpowiedni do swoich treningów. Zarówno odzież, jak i obuwie tej marki cechują się najwyższą jakością wykonania i świetnymi właściwościami użytkowymi. Zarówno wtedy, kiedy masz plan treningowy zbliżony do zawodowców, jak i wtedy, gdy traktujesz sport jako czystą rekreację, odzież i obuwie z najwyższej półki z pewnością zapewnią jeszcze więcej radości z jego uprawiania.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.