Wśród wielu rodzajów ćwiczeń, pomagających zredukować tkankę tłuszczową, w czołówce najbardziej popularnych, a zarazem najbardziej efektywnych, plasuje się trening obwodowy. Co ważne, nie trzeba chodzić na siłownię, aby wykonywać podstawowe ćwiczenia, wystarczy kupić przydatny, wielofunkcyjny sprzęt.

  1. Ciężarki i hantelki
  2. Ekspandery i depandery
  3. Drabinki gimnastyczne

Trening obwodowy jest szybki i daje dobre efekty, trzeba go jednak wykonywać regularnie. Trenując w domu warto zainwestować w niedrogi sprzęt, który pomoże w angażowaniu mięśni do pracy. Dobór odpowiednich akcesoriów zależy od założonego planu treningowego i rodzaju ćwiczeń.

Ciężarki i hantelki

Rozpoczynając swoją przygodę z treningiem obwodowym warto zainwestować w ciężarki. Ich podstawowa wersja kosztuje niecałe 20 zł, a szeroki wybór zapewnia możliwość dopasowania kształtu, wagi, materiału wykonania, a nawet koloru do własnych preferencji. Podczas treningu obwodowego w domu najlepiej sprawdzają się ciężarki – kule, które służą do wyciskania. Ich ergonomiczny kształt umożliwia wygodne wykonywanie ćwiczeń bez spowolnienia tempa. Ciężarki i hantelki to sprzęty przydatne, np. przy robieniu pompek i ćwiczeniach na biceps i triceps.

Ciężarki i hantelki to sprzęty przydatne, np. przy robieniu pompek i ćwiczeniach na biceps i triceps.

Ciężarki i hantelki to sprzęty przydatne, np. przy robieniu pompek i ćwiczeniach na biceps i triceps.

Ekspandery i depandery

Ekspandery i depandery to kolejny rodzaj sprzętu treningowego, który można kupić za około 20 zł. Ekspandery służą do rozciągania mięśni klatki piersiowej i grzbietu, a także do ćwiczeń mięśni rąk, nóg i brzucha. Są idealne dla osób początkujących, które chcą ćwiczyć w warunkach domowych.

Depandery, ze względu na swój kształt, nazywa się również agrafkami lub motylkami. Wykorzystuje się je do ćwiczeń mięśni karku i klatki piersiowej, chociaż bardziej zaawansowane osoby używają ich również do ćwiczeń mięśni nóg i rąk.

Drabinki gimnastyczne

Drabinki gimnastyczne kojarzą się głównie z siłownią, ale można z nich korzystać również w domu, szczególnie, kiedy zainwestuje się w model, którego design jest przystosowany do domowej przestrzeni. Odpowiednio dobrane ćwiczenia w domu na drabince gimnastycznej bardzo dobrze wpływają na mięśnie brzucha i kręgosłupa. Do drabinki można dokupić także elementy dodatkowe, np. linę do podciągania lub uchwyty z kółkami. Drabinka gimnastyczna daje nieograniczone możliwości ćwiczeń, które angażują wiele partii mięśni całego ciała.

Nie trzeba chodzić na siłownię, aby wykonywać podstawowe ćwiczenia, wystarczy kupić przydatny, wielofunkcyjny sprzęt

Nie trzeba chodzić na siłownię, aby wykonywać podstawowe ćwiczenia, wystarczy kupić przydatny, wielofunkcyjny sprzęt

Wybierając drabinkę gimnastyczną warto zwrócić uwagę na sposób jej montażu – wiele modeli montuje się tymczasowo, rozporowo, od sufitu do podłogi. Jest to sprzęt nieco droższy, ale również bardzo funkcjonalny, który z czasem można doposażyć w dodatkowe akcesoria, tworząc bardziej zaawansowany zestaw, dopasowany do stopnia trudności ćwiczeń.

Podziel się.