Już 7 sierpnia w Polsce a 30 lipca na świecie do kin trafi film Mission: Impossible – Rogue Nation, kolejna część niesamowitych i często niemożliwych w realnym świecie przygód Ethana Hunta granego przez Toma Cruisa. Cóż, nie do końca niemożliwych.

W najnowszym filmie główny bohater w jednej z scen wisi na zewnątrz startującego samolotu. Na pierwszy rzut oka scena wygląda jak bardzo dobre efekty specjalne i blue box. Nic bardziej mylnego. Tom Cruise naprawdę wisiał na zewnątrz samolotu który startował i zrobił to nawet kilka razy!

Poniżej filmik przedstawiający przygotowania do tej niesamowitej sceny.

Wspomnianą scenę kręcono w bazie lotniczej RAF Wittering a samolot na którym wisi Cruise to Airbus A400M. Aż 8 razy powtarzano ujecie, aby uzyskać odpowiedni efekt. Chociaż scena ta wydaje się wręcz szalona, a sam Tom Cruise powiedział, że był to jego najbardziej niebezpieczny wyczyn kaskaderski, dla inżynierów Airbusa podobno nie było to wielce trudne zadanie.

Airbus A400M

Airbus A400M

Airbus A400M – to najnowszy samolot transportowy zaprojektowany i produkowany przez Airbus Group. Maszyna konkuruje z amerykańskim C-17. W swój pierwszy lot A440M wzbił się 11 grudnia 2009 roku. Od 2012 roku wyprodukowano kilka pierwszych egzemplarzy tych maszyn, chociaż katastrofa, która miała miejsce 9 maja 2015 roku nieco nadszarpnęła opinię o maszynie. Mimo to, produkcja trwa.

Tom Cruise podczas lotu na A400M

Tom Cruise podczas lotu na A400M

Mission: Impossible – Rogue Nation – piąta część serii Mission Impossible, w której główną rolę gra Tom Cruise. W pozostałych rolach wystąpili Jeremy Renner, Simon Pegg, Rebecca Ferguson, Ving Rhames, Sean Harris i Alec Baldwin. Reżyserem filmu jest Christopher McQuarrie. Do kin najnowszy Mission Impossible trafi 30 lipca na świecie, a do polskich kin 7 sierpnia.

A poniżej zwiastun filmu:

Podziel się.

O autorze

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.