W 2007 roku w 31. Bazie Lotniczej na podpoznańskich Krzesinach odbyły się pokazy lotnicze z udziałem amerykańskiego zespołu akrobacyjnego Thunderbirds, latającego na F-16. Piękne pokazy zakończyły się jednak przed czasem z powodu deszczu. Zanim jednak tak się stało, udało mi się zrobić to jedno nietypowe zdjęcie.

Podczas pokazów wykonałem kilkadziesiąt zdjęć, z których tylko kilka można uznać, za w miarę udane. Była to pierwsza impreza lotnicza, na której robiłem zdjęć, więc kompletnie nie miałem doświadczenia i umiejętności w takiej fotografii. Przypadkowo jednak udało mi się zrobić jedno z bardziej nietypowych zdjęć w mojej dotychczasowej karierze.

Zdjęcie to ma dla mnie wyjątkowo sentymentalne znaczenie, ponieważ jest to pierwsze ciekawe zdjęcie jakie udało mi się zrobić. Co ciekawe, kolejne zdjęcia samolotów wykonałem dopiero siedem lat później, podczas Red Bull Air Race w Gdyni w lipcu 2014 roku.

Thunderbirds podczas pokazów w 2007 roku na lotnisku w Krzesinach (fot. Michał Banach)

Thunderbirds podczas pokazów w 2007 roku na lotnisku w Krzesinach (fot. Michał Banach)

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.