Na pierwszy rzut oka Rowfant wygląda jak zbudowany w latach 20. samochód terenowy. Nic bardziej mylnego. Samochód ten powstał w Wielkiej Brytanii w 2000 roku! Zbudowano go na podwoziu Suzuki i wyposażono w silnik o pojemności 1,3 litra.

O samochodzie niewiele wiadomo, oprócz tego, że jest to samoróbka zbudowana na podwoziu Suzuki SJ. Niestety nie ma informacji na temat dokładnego modelu z jakiego zaczerpnięto podwozie (Suzuki SJ produkowane są od 1969 roku).

Samochód zbudowała firma Scamp z Wielkiej Brytanii, produkująca od 1969 roku małe pojazdy użytkowe. Rowfant może występować w dwóch wersjach – 2- i 4-osobowej i w zależności od wybranej konfiguracji wykorzystywane jest podwozie innej długości (Suzuki SJ 410 lub 413).

The Rowfant (fot. scampmotorcompany.co.uk)
The Rowfant (fot. scampmotorcompany.co.uk)

Firma Scamp sprzedaje specjalne zestawy, dzięki którym można samodzielnie, lub w fabryce firmy zbudować samochód. Potrzebny jest tylko samochód z którego wykorzysta się podwozie. Koszt takiego zestawu to 2850 funtów.

Niestety nie ma zbyt wielu informacji na temat parametrów samochodu, a firma Scamp nie jest zbyt chętna do odpowiadania na maile. A szkoda, bo taki samochód wyglądałby bardzo ciekawie na polskich drogach.

The Rowfant (fot. scampmotorcompany.co.uk)
The Rowfant (fot. scampmotorcompany.co.uk)
Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.